Başkan Kadir Topbaş Sinoplularla Buluştu


IH6A5590_JPG
Başkan Kadir Topbaş, Sinop’un kültürünü ve yemeklerini İstanbullularla buluşturan 2. Sinop Tanıtım Günleri’ni gezdi. Vatandaşlara elleriyle Sinop kestanesi ve sırık kebabı ikram eden Topbaş, önümüzdeki yıl bu tarz etkinliklerin Yenikapı’da yapılacağını açıkladı.

 

 

Sinop’un kültürünü ve yemeklerini İstanbullularla buluşturan 2. Sinop Tanıtım Günleri, Feshane Kültür Merkezi’nde başladı. Etkinliği gezen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a İstanbul Valisi Vasip Şahin, Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül ile bazı milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri eşlik etti.

 

 
Tanıtım gününde Sinoplulardan yoğun ilgi gören Başkan Kadir Topbaş, vatandaşlarla sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Stantları da tek tek gezen Topbaş, etkinliğe katılan vatandaşlara endi elleriyle Sinop kestanesi ile sırık kebabı ikram etti.

 

 
Topbaş: “Sinop Türkiye’nin incisi…”

 

 
Tanıtım günlerini Sinop’un kültürel değerlerinin yansıtılmasında büyük önem taşıdığını ifade eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş , “Sinop Türkiye’nin incisi, çok farklı bir yerde güzel bir kentimiz. İstanbul da bu kültürel faaliyetlerin yapılmasını ve geleceğe taşınmasını önemsiyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak bu desteği her zaman vermekteyiz. Buradaki aktiviteler geleceğe yürürken değerlerle hareket etme anlayışı getiriyor. Bu bakıma bu tür aktiviteleri önemsiyoruz” diye konuştu.

 

 
Sinop’a hiç gitmediğini, Sinop Valisi ile Belediye Başkanının davetine en kısa zamanda icabet edeceğini belirten Topbaş, “ Bir dahaki yıla yetişmesini arzu etiğimiz Yenikapı da dokuz bin metrekarelik bir çadır yapıyoruz. İstanbul’da artık orada bu tür aktiviteleri Yenikapı’daki bu modern çadırımızda gerçekleştireceğiz” dedi.


Yazan - 1 Aralık 2015. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x