Başkentte Kaçak Hindi Avı


Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı zabıta ekipleri, 2011 öncesinde çevre ilçe ve köylerden getirilerek satılan hindi satıcılarına yönelik operasyon düzenledi. Zabıta ekipleri kaçak satıldığı belirlenen hindilere el koyarken, satıcılar hakkında da yasal işlem yaptı.

Denetimsiz hindi satışlarının önüne geçmek için harekete geçen Ankara Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, kentin dört bir yanında denetimlerini artırdı.

Ulus halindeki kasaplarda satışa sunulan hindilerin üretim belgelerini, ağırlıklarını ve satış koşullarını denetleyen zabıtalar, kaçak hindi satışının yapıldığı belirlenen Konya-Samsun karayolundaki Fatih Köprüsü altındaki satıcılara baskın yaptı.

Operasyonda zabıta ekiplerini karşılarında gören hindi satıcılarının, hayvanlarını araçlarına saklamaya çalıştıkları gözlendi. Zabıta ekipleri kaçak satıldığı belirlenen hindilere el koyarken, satıcılar hakkında da yasal işlem yaptı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mehmet Ceylan,yaptığı açıklamada, yılbaşını fırsat bilerek et mamulleri ile meyve, sebze ve kuru yemişte fiyat oynaması yapılmasına izin vermeyeceklerini belirtti.

Satış belgesi olmayan kişilerin kentte hindi satmasına asla müsaade etmeyeceklerini ifade eden Ceylan, bu yöndeki denetimlerin yılbaşı akşamına kadar aralıksız devam edeceğini kaydetti.

Ceylan, her yıl Fatih Köprüsü altında kaçak hindi satışı yapıldığını belirterek, “Bunu alışkanlık haline getirdiler. Ekiplerimiz denetim yaparak bu kişilerin kaçak hindi satışı ve kesimi yapmasına izin vermeyecek.

DİĞER HABERLER
Aşırı yağışlar bakliyat rekoltesini vurdu

Bazı vatandaşların otobüslerle de Ankara’ya hindi getirdiklerini anlatan Ceylan, “AŞTİ’deki zabıta ekipleri, otobüslerin bagajlarını kontrol ediyor. Şehre giriş yapan tüm otobüslerin bagajları incelenerek, kaçak getirilen tüm hayvan ürünlerine el konuluyor” diye konuştu.aa


29 Aralık 2010. 21:27
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x