Basketbol’un Yıldızları Akıllı Çocuk Sofrası’nda…


Banvit Basketbol Kulübü’nün yıldız oyuncuları, eğitime ve sağlıklı nesillerin yetişmesine destek veren 2011 yılı takviminde biraraya geldiler…

Banvit tarafından bu yıl İstanbul’da 2. faz çalışmaları yürütülen Akıllı Çocuk Sofrası isimli yeterli ve dengeli beslenme eğitimi projesinden yola çıkılarak hazırlanan 2011 yılı takviminde, Banvit Basketbol Kulübü’nün yıldız oyuncuları yer aldı.

“Kızlar Banvit’le Okula” burs programının tanıtımı ve kız çocuklarının eğitim olanaklarına ulaşmakta çektiği sıkıntıları bir nebze de olsa kamuoyu gündemine taşıyabilmek amacıyla ilki geçtiğimiz yıl hayata geçirilen takvim çalışmasının bu yıl 2.’si hazırlandı.

Banvit’in, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bandırma Şubesi ile birlikte dört yıldır yürüttüğü “Kızlar Banvit’le Okula” burs programındaki öğrencilerle oluşturulan takvim çalışmasında Banvit Basketbol Kulübü’nün A takımındaki yıldız oyuncular, projeye destek vermek için ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiler. Böylece kiminin diş fırçaladığı, kiminin mutfağa girdiği, kiminin ise pijamalarını giyip uyuyormuş rolü yaptığı çekimlerin sonucunda ortaya oldukça sıcak ve sevimli bir çalışma çıkmış oldu.

Yeterli ve dengeli beslenme ile fiziksel aktivitenin çocukların eğitim yaşamlarındaki başarılarında ne denli önemli bir rolü olduğu tartışılmaz. Bu yılki takvim konsepti geliştirilirken de geçtiğimiz yıldan farklı olarak yeterli ve dengeli beslenme eğitimleri verilen Akıllı Çocuk Sofrası projesinden esinlenilerek, çocukların günlük yaşamında uyması gereken doğrulara dikkat çekilmeye çalışıldı.Akıllı Çocuk Sofrası, Basketbol ve Kızlar Banvit’le Okula projelerinin birbiriyle dolaylı ilişkileri de olsa böyle bir projede bu üç önemli konu bir potada eritilmiş ve burslu öğrencilerin eğitimlerine destek sağlanması için daha güçlü bir sinerji yaratılmış oldu.

DİĞER HABERLER
Yılbaşı Sofralarının Vazgeçilmez Lezzeti Hindi

7 Şubat 2011. 11:06
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x