Bayer CropScience “Buğday’ın Yıldızları” Projesini  Tekirdağ Tarım Günleri’nde Tanıttı  


unnamed

 

Bayer CropScience, “Buğday’ın Yıldızları” Projesini 14-17 Ağustos 2014 tarihleri arasında Tekirdağ’ın Karaevli beldesinde düzenlenen DLG – ÖÇP Tarım ve Teknoloji Günleri’nde tanıttı. Bayer Bitki Koruma Bölümü’nün  gerçekleştirdiği etkinliğe iki yüzün üzerinde çiftçi katıldı.

 

Bayer CropScience; “Buğday’ın Yıldızları” projesinin tanıtımında, tohumdan hasada hububat üretimiyle ilgili etkin uygulamaları bölge üreticileriyle paylaştı. Etkinlikte, kalite ve verimin artırılması açısından teknolojik yeniliklerin öneminin yanı sıra sürdürülebilir üretim anlayışına katkı sağlayan çalışmalar da aktarıldı.

 

Bayer CropScience ekibi; Karaevli’de faaliyet gösteren ellinin üzerinde ki buğday selektör firmasının temsilcilerini tarımda kaliteli ve yüksek verim elde etmek için tohum ilaçlama kalitesinin önemi hakkında bilgilendirdi. Ayrıca mevcut selektörlerin tohum ilaçlamasındaki verimliliği ele alınırken ilave helezon eklenerek daha etkili hale getirilen örnek selektör çalışmaları üreticilere gösterildi.

 

Dört gün süren etkinlik boyunca 1.500’ün üzerinde ziyaretçiye Bayer’in yenilikçi çözümleri hakkında bilgi verildi.

 


DİĞER HABERLER
65.Hükmet güvenoyu aldı
23 Eylül 2014. 16:10
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x