Başkanın Kümes Yapma Önerisine Şartlı Ret…!


Belediye Başkanı’nın Kümes Yapma Önerisine Ret…! 

Bu haber belki sizlere ilginç gelebilir ama bu da oldu ve Bolu Belediye Başkanı’nın ortak olduğu şirketin kümes yapma isteği bazı eksiklikleri nedeniyle reddedildi.

Bolu İl genel meclisinde Bolparsan A.Ş’nin Yeniçağa Çamlık köyü hudutlarında yer alan alana kümes inşası için yaptığı başvuru Ek 2 belgesinin eksik olduğu gerekçesiyle kabul edilmedi.

Bolu İl genel meclisinde Bolu Belediye başkanı Alaaddin Yılmaz’ında ortağı olduğu Bolparsan A.Ş.’nin Yeniçağa ilçesinin çamlık köyü hudutlarında 3 pafta 85 no.lu parsel üzerine Tarımsal ve Hayvancılık (kümes) amaçlı hazırlanan 1/1000 ölçekli imar planı onanmasına ilişkin olarak İmar ve Bayındırlık komisyonundan gelen başvuru talebi görüşüldü.

Yapılan görüşmelerde Çevre ve Orman müdürlüğünün sulak arazilerle ilgili yazısına dikkat çekilerek “Bakanlığın genelgesine göre Ek 2 belgesi alındıktan sonra imar planı izninin verilmesi gerekmektedir. Bolparsan firmasının Ek 2 belgesini almadığı tespit edilmiştir. Bu yüzden dosyanın il özel idaresine geri iade edilmesi uygun görülmüştür” denildi. Toplantıda söz konusu kümesin mevcudunun 85.000’nin üzerinde olduğu bu yüzden ÇED raporu olması gerektiği de ifade edildi.(Bolu Olay)

Bu yapılan işlemler nedeniyle Belediye Başkanı ve Bolu İl Genel Meclisi’ni kutlamamız gerekiyor.Türkiye böyle işlere pek alışkın değil de.Ülkemize örnek olması dileğiyle.

DİĞER HABERLER
Bayramda Et İthalatı Geçici Çözüm

AÇIKLAMA

Bolu Olay Gazetesi  mahreçi ile verdiğimiz haber ile ilgili açıklamayı sunuyoruz:

“Bolparsan ile Başkan Yılmaz’ın ilişkilendirilmesi son derece yanlıştır”

“Yılmaz’ın kümesi Meclise takıldı” başlıklı haber ilgili olarak yazılı açıklama yapıldı.

Bolu belediye başkan yardımcısı İsmail Yamantürk imzalı açıklamada yapılan haberde “Bolu İl Genel Meclisi’nde Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın da ortağı olduğu Bolparsan A.Ş.’nin Yeniçağa ilçesinin Çamlık Köyü hudutlarında 3 pafta 85 nolu parsel üzerine Tarımsal ve Hayvancılık (kümes) amaçlı hazırlanan 1/1000 ölçekli imar planı onanmasına ilişkin olarak hazırlanan İmar ve Bayındırlık Komisyonu’ndan gelen başvuru talebi görüşüldü. Bolparsan Firması’nın Ek 2 belgesi almadığı tespit edilmiştir. Bu yüzden dosyanın İl Özel İdaresi’ne iade edilmesi uygun görülmüştür” ifadelerinin yer aldığına dikkat çekilerek;” Bu ifadeler gerçekleri yansıtmamaktadır. İlk olarak Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz’ın siyasi rakiplerinin her ortamda kullandıkları “Sayın Yılmaz’ın Bolparsan’a ortak olduğu” iddiası, 2009 yerel seçimleri öncesi düzenlenen basın toplantısında belgeleriyle ispatlanmış ve Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz’ın bahse konu firma veya başka bir şirkete kendisinin ya da eşinin ortak olmadığı belirtilmiştir.”denildi. Haberde “kümesin Ek 2 olarak adlandırılan belgesinin olmadığı” yönünde ifadelere yer verildiğini vurgulayan Yamantürk açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi; ”Bu belgede ÇED belgesi olup, Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz kendi kümesinin inşaatı için bu belgeyi almış bulunmaktadır. Özellikle şunu belirtmek isteriz ki; bugüne kadar herhangi bir şekilde kanunsuz ya da mevkii kullanarak menfaat sağlama gibi bir aşağılık tutumda olmayan Bolu Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz’ın Yeniçağa’da kurmayı planladığı kümes inşaatı hızla devam etmektedir. Bunun nedeni ise kanunlar karşısında yasal tüm izinlerini almasından kaynaklanmaktadır.”

DİĞER HABERLER
ICAR Başkanı'ndan Bakan Eker'e ziyaret

10 Ocak 2011. 12:54
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x