Benzine, Motorine, LPG’ye zam


diesel-filling-carZamlı tarifeler ne zaman geçerli olacak?

 

Akaryakıtta hükümetin indirim baskısının daha fazla fiyat düşüşü yaratması beklenirken bugün gelen şok zam bu hayali kâbusa dönüştürdü.
Benzinin litre fiyatı 5.06 TL’ye ulaştı. Motorine 17, benzine 14, LPG’ye 5 kuruş zam geldi. Zamlı tarife 24.00’ten sonra geçerli olacak.

 

Mısır’ın tesiri olmaz demeyin

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, ‘Mısır uzaktır bize tesiri olmaz demeyin. Şu ana kadar 300 milyon dolar civarında olumsuz etkisi oldu’ dedi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, MTA’nın Ankara’da Sincan-Yenikayı, Çamlıdere-Tatlak, Ayaş-Bayat ve Kızılcahamam-Gümele kuyularının üretime açılması dolayısıyla Sincan Yenikayı jeotermal sondajında yapılan açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin savaşlara gerekçe gösterilen enerjinin tamamen barışçıl kullanılmasından yana olduğunu vurguladı.

Dünyada, Türkiye’nin doğal gaz ve ham petrolle alakalı maliyetlerini zorlayacak siyasi unsurların hazır hale geldiğini belirten Yıldız, “(Mısır uzaktır bize tesiri olmaz) demeyin şu ana kadar 300 milyon dolar civarında 1 aylık Türkiye’nin maliyetlerini olumsuz etkilediğini söylemem lazım” dedi.

Türkiye’nin yıllık enerji masrafı 60 milyar dolar.


Yazan - 29 Ağustos 2013. Kategori YENİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x