Beşiktaş Başkanı Orman: İte köpeğe prim vermeyeceğiz


thumbs_b_c_c70c79636da3b4fcd8d303335a23dbca

Beşiktaş Kulübü Başkanı Orman, “Herkesin şunu bilmesini isteriz ki bu ülkenin kuruluşunda, Çanakkale’den Sarıkamış’a, Sakarya’dan Dumlupınar’a birçok sporcusunu şehit vermiş bu camia, ite köpeğe prim vermeyecektir.” dedi.

 

 

İSTANBUL

 

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve bazı yöneticiler, Vodafone Arena yakınındaki terör saldırısında şehit düşenleri andı.

 

Orman ile yöneticiler Ahmet Nur Çebi, Hakan Özköse, Hüseyin Mican, Umut Güner, Ahmet Ürkmezgil, Cihat Kumuşoğlu ve Şafak Mahmut Yazıcıoğlu, terör saldırısının olduğu, yeni adıyla Şehitler Tepesi’ne gelerek vefat edenler anısına çelenk ve karanfil bıraktı.

 

“Terör saldırısını tüm camiam adına lanetliyorum”

Tören sırasında açıklamalarda bulunan Orman, menfur saldırıyı şiddetle kınamak ve lanetlemek için bir araya geldiklerini belirterek, “Bursaspor maçının hemen akabinde evimiz Vodafone Arena’dan ayrılışları sırasında fedakar polislerimize yönelik alçakça düzenlenen bombalı terör saldırısını tüm camiam adına lanetliyorum.” dedi.

 

Her gün tüm gücüyle mücadele eden ve 10 Aralık Cumartesi günü de taraftarlar ile sporcularının güvenliği için statta görev yapan fedakar güvenlik güçlerine yönelik elim terör saldırısının üzüntüsünü çok derinden yaşadıklarını vurgulayan Orman, “Acımız çok taze. Herkesin şunu bilmesini isteriz ki bu ülkenin kuruluşunda, Çanakkale’den Sarıkamış’a, Sakarya’dan Dumlupınar’a birçok sporcusunu şehit vermiş bu camia, ite köpeğe prim vermeyecektir.” ifadelerini kullandı.

DİĞER HABERLER
FAO: Gıda fiyatları Ekim’de düştü

 

Kayserispor maçının geliri şehit ailelerine

 

Fikret Orman, 14 Aralık Çarşamba günü Ziraat Türkiye Kupası’nda Kayserispor ile Vodafone Arena’da karşılaşacaklarını hatırlatarak, şunları söyledi:

 

“Çarşamba günü tüm vatandaşlarımızı, tüm sporseverleri takım ayrımı yapmadan maçımıza bekliyoruz. Tüm yöneticiler, ailelerimizi alıp maça geleceğiz. O gün itibarıyla kombine biletlerini kaldırıyoruz. Herkes parasıyla gelecek ve oluşacak bütçeyi de şehit ailelerine bağışlayacağız. Allah ölenlerin ailelerine sabır versin. Allah rahmet eylesin. Ülkemizi bölmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Tekrar Allah gani gani rahmet eylesin.”

 

 

Ercan Doğan -AA

 

 

 


12 Aralık 2016. 14:40
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x