“Beyaz Et Sektörü Bolu’nun Gurur Kaynağıdır”


6- 9 Eylül 2012 tarihleri arasında bu yıl altıncısı düzenlenecek olan Bolu Beyaz Et Festivali programı ile ilgili bir basın toplantısı düzenlendi.

 

Atatürk Orman Parkı BEH-DER Kafe’de düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, ilimizde faaliyetlerini sürdüren beyaz et sektörü temsilcileri, belediye daire müdürleri, basın mensupları ve köşe yazarları katıldı.

 

 “Beyaz et sektörü her geçen gün daha da güçleniyor”      

 

Basın toplantısında açılış konuşmasını Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz yaptı. Beyaz et sektörünün ilimiz için çok önemli bir sektör olduğunu vurgulayarak konuşmasına başlayan Başkan Yılmaz,” Beyaz Et Festivali, Türkiye’nin %35 üretimini tek başına yapan ilimizdeki beyaz et sektörüne Bolu Belediyesi’nin teşekkür mahiyetinde düzenlediği bir festivaldir. Bu festival ilk defa bizim dönemimizde başladı. Böyle önemli bir sektöre Bolu olarak sahip olmanın onurunu, gururunu yaşıyoruz. Eğer şu anda Göynük de işsizlik yoksa, hiç kavga gürültü yoksa, Türkiye’de köyden kente göç çok süratli artmasına rağmen ilimizde beyaz et sektörünün güçlü olan yerlerinde bu göçler durduysa bu saydığımız konularda beyaz et sektörünün ne kadar güçlü olduğunu görürsünüz. Beyaz et sektörü ilimizde gittikçe daha çok güçleniyor ve bu güçlenme sonucu da şehrimize ekonomik katkılar sağlıyor, bunun yanı sıra da işsizliğin ortadan kalkması konusunda da çok büyük bir değer üretiyor. Dolayısıyla hadiseye bu boyutları ile baktığımızda çok ciddi bir sektörle karşı karşıyayız ve böyle bir sektörün Bolu’nun elinde olmasından dolayı beyaz ete sahip çıkmak adına böyle bir festival düzenliyoruz” dedi.

 

Başkan Yılmaz’ın açılış konuşmasının ardından 4 gün sürecek olan programla ilgili Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu tarafından basın mensuplarına genel bir bilgi verildi.

 

Toplantı basın mensuplarının soru ve önerilerini dile getirmesi ile sona erdi.


Yazan - 30 Ağustos 2012. Kategori YENİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x