Beyaz Et Sektörünün Değerli Paydaşları…


37-copy

 

BEYAZ ET SEKTÖRÜNÜN DEĞERLİ PAYDAŞLARI, SEVGİLİ DOSTLAR

 

BESD-BİR tarafından geleneksel olarak iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Beyaz Et Kongresinin ilk üç toplantısı, artan bir katılım ve başarıyla 2011, 2013 ve 2015 yıllarında Antalya’da gerçekleştirildi. 4. Uluslararası Beyaz Et Kongresi 3 farklı salonda, ülkemiz ve 9 farklı ülkeden bilim insanlarının sunduğu 36 davetli bildiri yanında, 22 kısa sunum ve 52 posterden oluşan kaliteli içeriği ile üst düzey uluslararası bir kongre olma yolunda önemli bir başarıya daha imza atmış oldu. Sektörümüzün bilim ve teknolojiyi paylaşması, yayması ve dünyaya daha güçlü entegrasyonu açısından önemli bir misyon taşıyan 4. Uluslararası Beyaz Et Kongresinde; 26 ülkeden gelen 1040’e yakın katılımcıyı, aileleri ile birlikte toplam 1573 kişiyi ağırladık.

 

Dünya tavukçuluk endüstrisinde 8. sıraya gelmiş bir sektörün temsilcileri olarak ülkemize yakışan, daha kaliteli, dünya çapında kabul gören üst düzey bir kongreyi 2017 yılı Nisan ayında gerçekleştirmek üzere organizasyon ve bilim komitelerimizle birlikte çalışmalarımıza başlamış bulunuyoruz. Çiftlikten sofraya beyaz et üretiminin tüm yönleriyle ele alınacağı kongremizde, konusunda uzman bilim insanları davetli konuşmacı olarak yer alacaktır. 4. kongremizde bilimsel yenilikler, sorunlar, geleceğe yönelik sektörel gelişme stratejileri ve güvenilir beyaz et üretimi yanında, halk sağlığı ve beslenme konuları ön planda tutulacaktır.

14494709_1067407306714068_6026223320964658976_n

Avrupa ve Ortadoğu’nun beyaz et üretim üssü konumuna ulaşan, Türkiye Beyaz Et Sektörünün bilim ve teknoloji yüzü haline gelen geleneksel kongremizde, ülkemiz ve dünyadan tüm ilgilileri ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız.

Yerli ve yabancı bilim insanlarının araştırmalarını, fikirlerini, önerilerini sunarak kongremize katılmalarını, hiçbir kongrede olmadığı kadar teşvik etmekte olduğumuzu bildirmekten ayrıca memnuniyet duyuyoruz.

 

2017 Baharında Görüşmek Dileğiyle

 

Saygı ve Sevgilerimizle..

 

 

Dr.Sait KOCA

Besd-Bir Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Necmettin CEYLAN

Kongre Başkanı

 

 

Prof. Dr. Necmettin CEYLAN

Kongre Başkanı


Yazan - 27 Eylül 2016. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x