Beyaz Saray’ın eski aşçıbaşısı ölü bulundu


beyaz-sarayin-eski-ascibasisi-olu-bulundu,2NMBJ9hMX0msMfcIgzuIPA

 

 

 

Bill Clinton ve George W. Bush’un döneminde Beyaz Saray’da aşçıbaşı olarak görev yapan Scheib, New Mexico eyaletinde dağlık bölgede ölü bulundu

 

ABD’de yaklaşık bir hafta önce New Mexico eyaletinde doğa yürüyüşü yaparken kaybolduğu belirtilen Beyaz Saray eski aşçısı Walter Scheib ölü bulundu.

 

ABD başkanlarından Bill Clinton ve George W. Bush döneminde Beyaz Saray’da 11 yıl aşçıbaşı olarak görev yapan Scheib’in cesedine ulaşıldı.

 

asci-byeazsaray2-22-06-15,Smf2pfZErkCnm5PR9zuFKA

 

New Mexico Eyalet Polisi pazartesi günü yaptığı açıklamada, Yerba Kanyonu’nda aracına ulaşılan 61 yaşındaki Scheib’in cesedinin dağlık alandaki yürüyüş parkuru yakınında bulunduğunu bildirdi.

 

13 Haziran’da doğa yürüyüşü için Taos Ski Vadisi’ne giden Scheib’in kız arkadaşı bir gün sonra arkadaşının kaybolduğunu ihbar etmişti.

 

Scheib’in aranmasına New Mexico Eyalet Polisi ve gönüllüler dışında ABD Hava Kuvvetleri ve New Mexico Milli Muhafız Birliği de destek veriyordu.

 

Scheib, Florida’dan New Mexico’nun Taos kasabasına göç etmişti.

 

Beyaz Saray’daki deneyimlerini “Beyaz Saray: 11 Yıl, 2 Başkan, Bir Mutfak” adlı kitabıyla kaleme alan Scheib, Atlanta’daki evsizlere yardım hizmetlerine aktif olarak katılıyordu.

CNN


23 Haziran 2015. 09:23
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x