Gates, Afrika’ya 100 bin tavuk bağışlayacak


5mDeF_1449825655_1975

 

 

Küresel yazılım devi Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Sahraaltı Afrika ülkelerinde aşırı yoksulluk içerisinde yaşayanların tavuk yetiştiriciliği işine girebilmeleri için 100 bin tavuk bağışlayacağını söyledi. Gates projeye katkı çağrısı yaptığı Twitter mesajında “100 bin tavuk bağışlamama yardım edin” dedi. Milyarder işadamı Gates, tavuk yetiştiriciliği sayesinde Afrika’da pek çok ailenin yoksulluktan kurtulabileceğini ifade ederek, başlattığı sosyal medya kampanyasıyla projeye destek çağrısında bulundu.

 

Gates’in tavuk yetiştiriciliği projesinin internet sayfası binlerce kişi tarafından sosyal medyada paylaşılmış durumda.

 

Birleşmiş Milletler Sahraaltı Afrika ülkelerinde nüfusun yüzde 41’inin aşırı yoksulluk sınırı olarak kabul edilen yıllık 700 dolar gelir seviyesinin altında yaşadığını belirtiyor. Gates ise 5 tavuk yetiştiren bir çiftçinin yılda 1000 dolar gelir elde edebileceğini söylüyor.

 

Projenin Sahraaltı Afrika ülkelerindeki nüfusun yüzde 30’unu desteklemesi hedefleniyor.

 

Gates, kampanya sitesinde “Tavuklar sürekli olarak üreyeceği için bu kadar kuvvetli bir gelir artışını sağlayacak başka bir yatırım bulamazsınız” dedi.

 

Bill Gates, eşi Melinda Gates ile birlikte dünya üzerinde birçok yardım çalışması yürütüyor.


Yazan - 11 Haziran 2016. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK, DÜNYA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x