”Bir Günlük Cirolar Sokak Hayvanları İçin Ayrılsın”


 

”Bir Günlük Cirolar Sokak Hayvanları İçin Ayrılsın”

Türk Veteriner Hekimleri Birliği’nden Ankara Esnafına Çağrı: ”Bir Günlük Cirolar Sokak Hayvanları İçin Ayrılsın”

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Başkanı Talat Gözet, son yıllarda gündemden hiç düşmeyen ve işin içinden çıkılmaz bir hale dönüşen Sokak Hayvanları meselesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Gözet, ”Sokak hayvanlarının durumu, sağlığı, barınak ihtiyaçları,beslenmeleri gibi konularda Ankara’yı yöneten idarecilerimiz her gün farklı açıklamalarda bulunuyorlar. Bazen bir Belediye Başkanı çıkıp daha büyük hayvan barınakları yapmamız lazım diyor, bir başka idareci sokak hayvanlarına vatandaşın duyarlılığını artırıp onları sahiplendirmemiz lazım diyor. Bizde diyoruz ki gelin bu duruma ekonomik olarak bakalım çünkü bu işin çözüm temeli ekonomidir, maddi imkandır” dedi.

Gözet sözlerine şöyle devam etti:

Ankara esnafı başta olmak üzere, ATO, ASO,ANKESOM ,TÜSİAD, MÜSİAD,ATB, ANGİAD gibi kurum ve kuruluşlar ayrıca bu kurumların temsilcilikleri ve üyeleri bir günlük cirosunu sokak hayvanlarının yaşaması, barınak ihtiyaçlarının karşılanması için bağışta bulunsunlar.Bu kampanyayı gelin Ankara’dan başlatalım dalga dalga tüm Türkiye’ye yayılsın. Ankara’da bulunan Yüzbinlerce sokak hayvanı mağdur, parklarda, yol kenarlarında ,çöplüklerde sağlıksız bir şekilde yaşam mücadelesi veriyorlar. Belediyelerimiz imkanları ve bütçeleri ölçüsünde Veteriner Hekimler aracılığı ile bu hayvanlara hizmetlerini sürdürüyorlar fakat bu yeterli olmuyor maalesef. Belediyelerimizin her köşe başındaki hayvanın korumasını sağlamak, onlara barınak yapabilmesi günümüz şartlarında zor.

Ankara’da on binlerce esnafımız var ve 6 milyon insanız biz Ankara da yaşayanlar olarak bu sorunu çözeriz, gelin her esnafımız, her dükkan işletmecimiz, AVM yönetimleri elinizi taşın altına koyun 1 günlük cironuzu Ankara Valiliği bünyesinde bulunan İl Hayvan Koruma Kuruluna bağışlayın. Sokak hayvanları meselesi Başkentli için sorun olmaktan çıksın, çözüme kavuşsun. Ülkenin Başkenti Ankara’dan bir kampanya başlatalım.

Esnafımız bu duyarlılığı gösterir ise o gün Ankara halkı da alışverişlerini artırır ve bu duruma sahip çıkar. Yeter ki birileri bu işe sahip çıkıp start versin.

http://www.haberankara.com/turk-veteriner-hekimler-birli…/…/


Yazan - 10 Nisan 2018. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK, SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x