Bir umuttur tavukçuluk


 Özgür SEPİN

Veteriner Hekim

 

547547_229199110523538_100003003535981_389065_1986872623_n7/24 çalışan , iyi bir inşaat ustası , iyi bir tesisatçı , iyi bir elektrikçi , iyi bir tüccar , Zaireci , maliyeci , nakliyeci olması gereken düğünde yada cenazede diken üstünde oturan , optimal seviyede zooteknist ve minimal düzeyde hekim olması gereken kişiye tavukçu denir.

 

Kapasitesi ne olursa olsun stres onlar için bir yaşam gerçeğidir. Dolar/Euro kurunu da takip etmek zorundadır , Amerikan borsalarındaki soya fiyatını da…

 

Bürokrasiye ayak uydurur , resmi gazeteyi takip eder ,istihdam sağlar kapasite artırır alır verir ,ekonomiye can verir.

 

Ürettiğinin fiyatı artsa hastalık vurur, ürettiğinin fiyatı düşse hammadde fiyatı artar. Üretse suçlu satsa suçlu , birde medya maymunu çakma akademisyenlerin hedef tahtasındadır tavukçu .

 

Birde devlet babanın üvey evladı olmanın verdiği ağır sorumluluk vardır sırtında devlet baba der ki ; Herkes tiz vakit yem fabrikalarına ruhsat ala , almayanların kellesi vurula !

 

Hammaddelerin aflatoksinini topraktaki kirlenmeyi bitiren (!) bakanlık ufak kapasitelerdeki yem fabrikalarının haccp planlarına kafayı takınca ,birde yol haritası vermeyince kara kara düşünür tavukçu.

 

Hal böyle olunca neden yaparlar bu mesleği neden üretirler neden hayata katma değer sağlarlar anlayamaz kendileri de ama diyoruz ya işte bir umuttur tavukçuluk…

DİĞER HABERLER
Kene kadını ısırdı ama kadının eşi öldü

 

 


29 Ağustos 2013. 11:12
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
yaşar özer
yaşar özer
10 yıl önce

çok güzel anlatmışınız teşekkür ederim..

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
1
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x