Birlik ve beraberlik içerisinde güzel günlere


18171377_303 noelbaba

 

 

Birlik ve beraberlik içerisinde güzel günlere

 

 

“Tüm Musevi vatandaşlarımızın Hanukkah Bayram’ını ve tüm Hıristiyan arkadaşlarımızın Noel’ini kutlar birlik ve beraberlik içerisinde güzel günlere ulaşmayı dilerizi.

 

I wish Happy Hannukah and Merry Christmas to my lovely friends.”

 

 

18171377_303

Noel

Noel 25 Aralık 2016 tarihinde gerçekleşir. Noel, Hz İsa’nın doğumunun kutlandığı Hristiyan bayramı. Noel ayrıca Doğuş Bayramı ve Kutsal Doğuş olarak da bilinir.

Noel, Hristiyanların çoğu tarafından 25 Aralık tarihinde kutlanır. 24 Aralık’ta Noel arifesiyle başlayan kutlamalar, bazı ülkelerde 26 Aralık akşamına kadar devam etmektedir. Doğu Ortodoks Kiliseleri (Ermeni Kilisesi), Jülyen takviminde 25 Aralık’a denk gelen 6 Ocak tarihini Noel olarak kutluyorlar. Hristiyanların çoğunlukta olduğu ülkelerde Noel tatili yılbaşı tatiliyle birleştirilir. Ülkemizde ise 31 Aralık’ta yeni yıl kutlamaları yapılır ve 1 Ocak tarihi resmi olarak “Yeni Yıl Tatili” ilan edilmiştir.

 

 

Hanuka,

 

 

Hanuka, İbrani takvimine göre Kislev’in 25. günü başlayıp sekiz gün süren bir Musevi bayramı. Ayrıca “Işık Bayramı” ya da “Yeniden Adanma Bayramı” olarak da anılır. Hanukkah sözcüğü İbranice “adama, ithaf etmek” anlamlarına gelir

221811


25 Aralık 2016. 12:44
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x