“Bizi Bu Hale Samsun’daki Dedikodular Getirdi”


10247336_10152314254205772_3555596234261940373_n

 

 

İflas Erteleme İsteyen KÖYTÜR’ün Sahibi Çakır: “Bizi Bu Hale Samsun’daki Dedikodular Getirdi”

 

 

KÖYTÜR Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır,” Ben üretim değil rantcılık yapıyor olsaydım bunları yaşamazdım. Önümüzdeki hafta Samsun’a geleceğim ve ne olursa olsun Samsun için üretmeye devam edeceğim.” dedi.

 

 

Mustafa Bilik / Haberexen.com

 

 

Geçtiğimiz günlerde iflas erteleme isteyen ve kayyum atanan KÖYTÜR’ün Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır, Ankara’da görüşmelerinin uzaması nedeniyle Samsun’a gelişinin önümüzdeki haftaya kaldığını belirtti. Haberexen. com aracılığı ile şu mesajı vermek istediğini söyleyen Çakır; “Samsun için üretmeye devam edeceğim” dedi.

 

 

“Bizi Bu Hale Dedikodu Getirdi”

 

 

Hakkında çıkan dedikoduların ardından bankaların üzerine geleceğini ön gördüğü için iflas erteleme istemeye mecbur kaldığını anlatan Çakır; ” Bizim çok büyük ciddi problemlerimiz yoktu. Ancak, hakkımızda çıkan dedikodular bir iki bankanın üzerimize gelmesine neden oldu. Bu bankalar ile sorun yaşayacağımızı ön görerek iflas erteleme istedik. Benim borcumun miktarı konusunda söylenen rakamlarda spekülasyonlar içeriyor. Bire 10 katılarak ifade edilen rakamlar söyleniyor. Ben borçlarımı ödeyeceğim, buradayım, Samsun İçin üretmeye devam edeceğim.” dedi.

 

484192

 

 

 

“Ben Üretim Değil Rantcılık Yapıyor Olsaydım Bunları Yaşamazdım”

 

 

 

Samsun için her bir üreticinin, sanayicinin ne denli önemli olduğundan bahseden Sinan Çakır; “Ben üretim değil rantcılık yapıyor olsaydım bunları yaşamazdım. Üretim yapmak herkesin harcı değil. Benim firmamda 600-700 kişi çalışıyor. Bir o kadar da üretici var. İki bin kişiye yakın insan evine ekmek götürüyor. Bu insanların 4 kişilik aileleri olsa kaç kişi ekmek yiyor? Siz düşünün.Sonrasında bu insanların alışveriş ettiği Samsunlu esnafı da hesaba dahil edin. Bir üreticinin o şehir için ne denli önemli olduğu burada ortaya çıkıyor. Ama şehirdeki insanlar yaptıkları dedikodular ile nelere sebep olacaklarını anlamıyorlar.” Şeklinde konuştu.

 

 

 

Çakır, “Devletten 4 Milyon TL KDV Alacağım var”

 

 

 

KÖYTÜR’ün faaliyetlerinin devam ettiğini de kaydeden Çakır, sadece kesimhanede kapasitenin yarı yarıya düşürüldüğünü söyleyerek şunları ifade etti:” Bizim devlete bir kuruş borcumuz yok. Hatta 4 milyon TL KDV alacağım var. Ne SGK, ne maaş borcum yok. Sadece bankalara olan borç var. Onlarında borcunu ödeyeceğiz. Kimse merak etmesin.”

 

 


Yazan - 20 Aralık 2015. Kategori MANŞET, KÜMES HAYVANCILIĞI, EKONOMİ, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x