Boehringer Ingelheim Kanatlı Yetiştiriciliği Eğitimi’nde üreticilerle bir araya geldi


Boehringer Ingelheim, Manisa’nın önde gelen tavuk, yumurta ve yem üreticileriyle bir araya geldi. Boehringer Ingelheim Kanatlı Teknik Müdürü Veteriner Hekim Murat Bilgiç ve Zooteknist Uğur Kara, 150’in üzerinde sektör temsilcisinin bulunduğu toplantılarda sunum yaptı ve katılımcıların sorularını yanıtladı.

Boehringer Ingelheim

Boehringer Ingelheim, 16-17 Nisan 2019 tarihlerinde Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü tarafından broiler kanatlı yetiştiricileri ve bakıcılarına yönelik düzenlenen “Kanatlı Yetiştiriciliği Eğitimi”ne katıldı.

16 Nisan tarihinde Akhisar’da, 17 Nisan’da ise Salihli Ziraat Odası’nda gerçekleşen eğitimlere Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Ali Gök başta olmak üzere, konunun uzmanı teknik personeller, bölgede faaliyet gösteren büyük tavuk, yumurta ve yem üreticilerinin temsilcileri, kümes sahipleri, saha sorumluları ve bakanlık temsilcileri katıldı.

Ali Gök, yaptığı konuşmada Manisa ilinin yoğun bir kanatlı potansiyeline sahip olduğunu, broiler ve hindi üretiminde Türkiye birincisi, yumurta üretiminde ise Türkiye üçüncüsü olduğunu dile getirdi.

Toplantılara Boehringer Ingelheim adına katılan Kanatlı Teknik Müdürü Veteriner Hekim Murat Bilgiç ve Zooteknist Uğur Kara; “Yemden Maksimum Yararlanma Metodları”, “Biyogüvenlik”, “Kanatlı Yetiştiriciliği” ve “Broiler Yetiştiriciliği” konularında eğitimler vererek, katılımcılardan gelen soruları yanıtladılar. Katılımcılar, “İz bırak, oyunu değiştir” mottosuyla yapılan sunuma büyük ilgi gösterdi.

Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı İş Birimi

Dünyanın ikinci büyük hayvan sağlığı iş alanına sahip olan Boehringer Ingelheim, 2018’de elde ettiği yaklaşık 4 milyar Euro ciroyla 150’den fazla pazarda faaliyette bulunuyor. Dünya çapında 10.000 çalışanımız, hayvan refahının geleceğine katkı sağlıyor. Tedaviye karşı öncelikle korumaya inanıyoruz ve bu nedenle aşı, parazit ve terapötik alanlarında yenilikçi çözümler geliştirmeye odaklanıyoruz. Geniş bir gelişmiş, koruyucu sağlık ürünleri, araçları ve hizmet portföyümüzle hayvanlarının sağlığına özen göstererek müşterilerimizi destek oluyoruz.

Boehringer Ingelheim hakkında:

Araştırma odaklı ilaç şirketi Boehringer Ingelheim, insan ve hayvan sağlığını ve yaşam kalitesini geliştirme hedefiyle faaliyetlerini sürdürüyor. Bu hedefe giden yolda özellikle halen yeterli tedavi seçeneğinin bulunmadığı hastalıklara odaklanan şirket, hastaların yaşam süresini uzatacak yenilikçi tedaviler geliştirmeye yoğunlaşıyor. Boehringer Ingelheim, hayvan sağlığı alanında ise gelişmiş koruyucu tedavilerle öne çıkıyor.

Kurulduğu 1885 yılından günümüze aile şirketi kimliğini sürdüren Boehringer Ingelheim, insan ve hayvan sağlığı alanlarında ilaç sektöründeki en büyük 20 şirket arasında yer alıyor. Boehringer Ingelheim, 50.000’i aşkın çalışanıyla insan sağlığı ilaçları, hayvan sağlığı ve biyofarmasötikler olmak üzere üç iş alanında inovasyonlara imza atarak değer yaratmaya devam ediyor. 2018 yılında yaklaşık 17,5 Milyar Euro net ciro elde eden Boehringer Ingelheim, 3,2 Milyar Euro ile net satışlarının yüzde 18,1’ine tekabül eden tutarı Ar-Ge harcamalarına ayırıyor.

Boehringer Ingelheim, bir aile şirketi olarak planlarını gelecek nesilleri de düşünerek yapıyor ve uzun soluklu başarıya odaklanıyor. Şirket bu doğrultuda kendi kaynaklarıyla organik büyümeyi hedeflerken bir yandan da araştırma alanında iş birliklerine ve stratejik ortaklıklara açık bir yaklaşımı benimsiyor. Boehringer Ingelheim yaptığı her işte insanlığa ve çevreye karşı sorumluluk ilkesiyle hareket ediyor.

Boehringer Ingelheim hakkında daha detaylı bilgiye internet sitesinden (www.boehringer-ingelheim.com), (www.boehringer-ingelheim.com.tr) veya faaliyet raporundan (http://annualreport.boehringer-ingelheim.com) ulaşabilirsiniz.


8 Mayıs 2019. 14:03
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x