Bolca Hindi’ye “İyi Tarım Uygulaması” Belgesi Verildi


 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

Tüketiciler, satın aldıkları tüm gıda ürünlerinin güvenliğinden emin olmak ister. Bu bilinçle, tarımsal ürünlerin ve işlenmiş gıdaların güvenle üretildiğinin garantisini tüketicilere sunabilmek için, birtakım sistemler ve standartları olmuştur. İyi Tarım Uygulamaları (ITU) bu oluşumlardan birisidir.

 

İyi Tarım Uygulamaları Dünya Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından, “tarımsal üretim sisteminin sosyal açıdan yaşanabilir, ekonomik açıdan karlı ve verimli, insan sağlığını koruyan, hayvan sağlık ve refahı ile çevreye önem veren bir hale getirmek için uygulanması gereken işlemler” olarak tanımlanmaktadır. İyi Tarım Uygulamalarının amacı insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyecek üretimin yapılmasıdır.

 

unnamed

 

Biz Bolca Hindi olarak, kurulduğumuz günden bu yana;

 

Tüketici sağlığına yönelik çalışmalarımızı hep ön planda tutan bir yapıya sahip olup, üretmiş olduğumuz gıdaların ilk başlangıcından sofraya gelinceye kadar ki olan tüm süreci izlenebilir duruma getirip, üretim sırasında yapılan bütün işlemleri kayıt altına alarak daha sonra yapılacak kontroller için saklı tutmaktayız, şeffafız.

 

Müşterilerimizin gereksinimlerini kusursuz bir şekilde karşılamak, kendimizi sürekli ölçmek iyileştirmek, kalite, gıda güvenliği ve çevre bilincinin tüm yasal gereklerini yerine getirmek için uluslar arası işletim ve yönetim yaklaşımlarını benimseriz.Tüm çalışanlarımızın  ve tedarikçilerimizin katılımıyla yaptığımız işte her şeyden önce “kaliteye, gıda güvenliğine ve çevreye” ye önem veririz.

 

Verdiğimiz eğitimlerle çalışanlarımızın kalite, çevre ve gıda güvenliği konusunda bilgi ve becerilerini sürekli artırır, yaptıkları işle ve kurumlarıyla gurur duymalarını sağlarız.Kurum kültürümüzün temelinde, dürüstlük, doğru liderlik, iletişim, yenilikçilik, gelişim, eğitim ve takım anlayışımız vardır.

 

Araştırma ve geliştirmeye önem verir, ulusal ve uluslar arası pazarda güvenle eş anlama gelen markamızla tüm paydaşlarımızın bizimle gurur duymasını sağlarız.

 

Böylece, zaten kuruluşumuzdan bu yana üretmiş olduğumuz ürünümüzün, insan sağlığına zararlı olan kimyasal, mikrobiyolojik ve fiziksel kalıntılar içermediğini; çevreyi kirletmeden ve doğal dengeye zarar vermeden üretildiğini; üretimi sırasında insan ve diğer canlıların olumsuz etkilenmediğini; üretildiği ve tüketildiği ülkelerin tarımsal mevzuatına uygun olarak üretildiğini belge ile garanti altına almış olan iyi tarım uygulamaları şartlarına uygun şekilde üretmiş olduğumuzu belgelemiş olduk.

Kamil Erbayram,

Genel Müdür


Yazan - 27 Ağustos 2015. Kategori MANŞET, KÜMES HAYVANCILIĞI, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x