Bolu Belediye Başkanı Aşure Dağıttı


Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Muharrem ayı nedeniyle vatandaşlara aşure dağıttı.

Bolu Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Hayır Çarşısı tarafından organize edilen Aşure Günü kapsamında hazırlanan 10.000 tabak aşure Belediye Meydanı’nda kurulan stantta Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert ve belediye personeli tarafından vatandaşlara dağıtıldı.

Aşure dağıtımı sonrası açıklamalarda bulunan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Muharrem ayında ki bu önemli günleri Bolu Belediyesi olarak halkımızla paylaşmaya çalışıyoruz. İnşallah bu gelenek bizde sonrada sürekli olarak sürdürülür diyoruz. Muharrem ayı İslam alemi için çok önemli aylardan bir tanesi. Aşure de Nuh peygamberin de kendine inananlar ile bindiği gemide kalan yiyeceklerin karışımı ile yaptığı yemeğin adı olarak anılır.

Ayrıca Hz. Hüseyin’in şehit edilmesi de bu güne rastlamış olması acımızı bir kat daha artırdığı bir gündür. Allah böyle acıları bizlere bir daha göstermesin diyor, tüm İslam aleminin ve vatandaşlarımızın mübarek Muharrem ayını kutluyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.


DİĞER HABERLER
Kayseri Müftüsü "Balığın üzerine bile islami usullere göre kesilmiştir"yazıyorlar
9 Aralık 2011. 19:06
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x