Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet Murat Beypiliç’i ziyaret etti.


  

   

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet Murat, Hayvan Sağlığı ve Su Ürünleri Şube Müdürü Faruk AKYÜREK ve Yeniçağa İlçe Müdürü Murat KONUK, Yeniçağa İlçesinde faaliyete başlayan Beypiliç kanatlı entegre firmasına ait sofralık yumurta kümesleri ve yumurta paketleme tesislerini ziyaret etti. Ziyaret esnasında firma yetkilisi Veteriner Hekim Orhan Bulut’tan tesisler hakkında bilgi aldı.

 

Orhan Bulut yaptığı açıklamada;

 

“Dörtdivan İlçesinde 29.000 m2’lik alanda ‘Yumurta Civciv Büyütme Kümesleri’ ve Yeniçağa İlçesinde 76.252 m2‘lik alanda Yumurta üretim tesislerinden oluşan işletmemiz günlük 1.500.000 adet sofralık yumurta üretimi yapacaktır. Bilgisayar otomasyonlu sistemler ile el değmeden hijyenik şartlarda kırık, çatlak, kirli yumurtalar ayrılarak paketlenmektedir. İşletmenin tam kapasiteye çıkması ile aylık 20 milyon adet yumurta ihraç edilmesi planlanmaktadır” dedi.

 

Ziyaret hakkında görüşlerini dile getiren İl Müdürü İzzet MURAT;
“Faaliyete geçirilen bu tesis ile İlimiz sofralık yumurtacı tavuk kapasitesi yaklaşık 3 milyona ulaşmıştır. Kazandırılan bu tesis ile Bolu sofralık yumurta üretiminde baş aktörlerden biri konumuna gelmiştir. İlimiz ihracatında de önemli bir yer tutacaktır. İlimiz yumurta üretiminde lokomotif, teknolojisi ile örnek teşkil edecek tesisimizi kazandırdıkları için başta firma yetkililerimiz olmak üzere emeği geçenlere kurumum ve şahsım adına teşekkür ediyorum ” açıklamasını yaptı.

Diğer Haberler:
Süt Zirvesi Hazırlıkları Son Safhada

Yazan - 13 Aralık 2018. Kategori MANŞET, KÜMES HAYVANCILIĞI, ETKİNLİKLER, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir