Bolu Yeni Genç Çiftçilerini Bilgilendirildi


 

 

Genç Çiftçi Projesinden Hibe ile desteklenecek Çiftçilerle bir araya gelindi. 2017 yılı Genç çiftçi projesinden 30.000 TL.  hibe ile desteklenecek çiftçiler İl Müdürlüğü Toplantı salonunda bir araya getirildiler. Hibe sözleşmesi öncesi ve sonrasında, projenin uygulanması aşamasında sıkıntıların yaşanmaması, projelerin amacına uygun olarak hayata geçirilmesi açısından bilgilendirilmek amacıyla yapılan toplantıya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail TAŞ, İl Müdür Yardımcısı Nuri ERİKLİ, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Hasan ŞEN, Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Selahattin IŞIK, İlçe Müdürleri ve Genç çiftçiler katıldı.

 

 

 

Toplantının açılış konuşmasında İl Müdürü İsmail TAŞ hibe almaya hak kazan yatırımcılara öncelikle hayırlı uğurlu olması dileklerini ifade etmiştir. Devamında Genç Çiftçilere yaptığı konuşmada;  Bu desteği sizler kendi durumunuza göre aldığınız puanlarla hak ettiniz; yaşınız, cinsiyetiniz, eğitim durumunuz, ikamet ettiğiniz yeriniz, yatırım yapacağınız yerin nüfusu, merkeze uzaklığı, şehit yakını ya da gazi olmanız, yatırım yapacağınız yerin mülkiyeti gibi kriterlere göre aldığınız puanlar sistemden kendiliğinden ortaya çıkmıştır ve programın amacına uygun olan en yüksek puanlı 161 kişi programa girmeye hak kazandınız. Kırsal alanda çalışan nüfusun gençleştirilerek kırdan kente göçü önlemek, tarımda gençlerin dinamizminden de yararlanmak temel hedeftir. Bundan sonraki aşamalarda İl Müdürlüğü olarak Bütün Şubelerimizle sizlerin başarılı bir proje hayata geçirmeniz için yardımcı olacağız dedi.

 

 

 

Açış konuşmasından sonra Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Hasan ŞEN tarafından bir eğitim sunumu yapılmıştır. Bu yıl Hayvancılık Projelerinde tedarikçi kuruluş Bakanlığımıza bağlı TİGEM olurken, Tesisli Hayvancılık projelerinde TKK Merkez Birliği olacağını, diğer bitkisel üretim projeleri, arıcılık, mantarcılık, örtü altı yetiştiriciliği projelerinde de isteğe bağlı olarak TKK Merkez Birliği tedarikçi kuruluş olarak görevlendirilmiş olduğunu anlatarak, her proje için istenen belgeler ve yapılacak işlemler hakkında detaylı bilgiler verilmiştir.

TKK Bolu Şube Müdürü Selahattin IŞIK ta yatırımcılara anahtar teslim tesisler yaparak ve hayvan temin ederek genç çiftçilere hizmet verileceğini, TKK ortağı olmaları halinde 30.000 TL’yi aşan proje ile ilgili harcamalar için sıfır faizli kredi kullandırma imkanı da sunulacağı anlatıldı.

 

 


Yazan - 8 Haziran 2017. Kategori MANŞET, TARIM. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x