Bolu’da koyunları Telef Olan Aileye Destek


Bolu’nun Mudurnu ilçesinde sürüsüne kurt saldıran çiftçi aileye, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin talimatıyla 21 koyun ile bir miktar küçükbaş hayvan yemi Bolu Valisi Ahmet Ümit’in de katılımı ile hediye edildi. 

Konu hakkında açıklama yapan Bolu Valisi Ahmet Ümit

“Devletimiz büyük bir devlet. Tüm gayretimiz imkânlar ölçüsünde vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi ve yaraların ivedilikle sarılmasıdır. Alınan hayvanlar hayırlı ve bereketli olsun. Desteklerinden dolayı Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye ve Bakanlık çalışanlarına, emeklerinden dolayı Tarım ve Orman İl Müdürümüz ve personeline teşekkür ediyorum” dedi.

İl Müdürü İzzet Murat ise;

“Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli, Mudurnu ilçemize bağlı Gürçam köyünde yaşayan ve sürüsüne 15 Ekim’de kurt saldırması sonucu 21 koyunu telef olan Nigar ve Kadir Sarıot çiftimizin mağduriyetinin giderilmesi için talimat vermiştir.  

Sayın Bakanımızın talimatları ve Valiliğimizin öncülüğünde ailemize, 21 küçükbaş hayvan ve bir miktar küçükbaş hayvan yemi hediye edildi. Hayvanlarını teslim alan yetiştiricilerimiz ile görüntülü olarak görüşen Bakanımız Sayın PAKDEMİRLİ; bakanlığımız, teşkilatımız, Valimiz yanınızda. Siz üzülmeyin, sadece üretime devam edin. Allah yolunuzu açık etsin. Eşiniz Kadir Bey de üzülmesin. Koyunlarınız hayırlı olmasını dilerim. Bir tek ricam var. Şimdi yeniden 30 tane koyununuz oldu. Bunların sayılarını 60’a çıkartalım. Destek bizden, gayret sizden, bereket Allah’tan mesajlarını iletmiştir. Bakanlığımız ve devletimiz insan odaklı olarak her zaman üretenin üretmek isteyenin yanındadır. Üreticimize koyunları hayırlı olsun” açıklamasını yaptı.

DİĞER HABERLER
LSD, Hakkında Bilgilendirme

Koyunları kurt saldırısı sonucunda telef olan Nigar Sarıot ise Bakan’ın konuşması ile duygu dolu anlar yaşarken; “Allah razı olsun. Sesimizi duydular. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Bunlara da öbürlerine baktığım gibi bakacağım. Can bunlar. Çok sevinçliyiz. Gururluyuz. Allah razı olsun mağduriyetimizi giderdiler” dedi. 


21 Ekim 2020. 09:32
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x