“Çiftçiler Yarışıyor” Birincisi Mudurnu’dan


Bolu’daki “Çiftçiler Yarışıyor” Yarışmasının Birincisi Mudurnu’dan

Aydın ÖZPELİT
Bolu Bürosu

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın tertiplediği Bolu’da düzenlenen ‘Kadın Çiftçiler Yarışıyor’ adlı yarışmada birinci olan Mudurnu Alpagut Köyünden Nebahat Karanlıkoğlu buzağı ile ödüllendirildi.

Bolu’da düzenlenen ‘Kadın Çiftçiler Yarışıyor’ adlı yarışmada birinci buzağı ile ödüllendirildi. Yarışma, Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda düzenlendi.

Yarışmayı, Vali yardımcısı Necdet Özeroğlu, Belediye Başkan yardımcısı İsmail Yamantürk, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahar, daire müdürleri ve çiftçiler takip etti.

Vali yardımcısı Necdet Özeroğlu, yaptığı konuşmada, tarımda kadınların etkisinin erkeklerden daha fazla olduğunu söyledi. Özeroğlu, tarımı iyi yapmanın koşulunun bilgi olduğunu vurgu yaptı.

Tarım İl Müdür vekili Abdulkadir Aslan da yarışmanın, kadın çiftçilere götürülen eğitim-yayım çalışmalarının sonuçlarını görmek, tarımsal konularda performanslarını değerlendirmek, kendilerine olan güven duygularını geliştirmek, birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamak ve girişimcilik ruhunu aşılamak amacıyla yapıldığını kaydetti. Aslan, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’nın kadınları desteklediğini ifade etti. Aslan, bundan sonraki yarışmaların proje bazlı da olacağını işaret etti. Yarışmaya, Alıçören, Alpagut, Doğancı, Hamzabey, Esenözü ve Sofular köyü ile Pazarköy beldesinden kadınlar katıldı. Yarışmacılara, tarım ve ev ekonomisinden 15 soru yöneltildi.

Diğer Haberler:
Tarım ve hayvancılık için komisyon

Yarışmada, Mudurnu Alpagut köyünden Nebahat Karanlıkoğlu birinci, Sofular köyünden Reyhan Tuncer ikinci, Alıçören köyünden Mahmure Tunçay üçüncü oldu. Yarışma sonunda Hamzabey köyünün soruya itirazı üzerine, üçüncülük Alıçören den Hamzabey köyüne verildi.

Yarışmada birinci olan Nebahat Karanlıkoğlu’na buzağı verildi.

BEYPİLİÇ BÜTÜN YARIŞMACILARA BUZDOLABI VE ÇEŞİTLİ HEDİYELER VERDİ

“ÇİFTÇİLER YARIŞIYOR” adlı yarışmada derece alan tüm çiftçilere Beypiliç buzdolabı ve çeşitli hediyeler vererek kendilerini ödüllendirdi.

Yarışmada birinci olan Nebahat Karanlıkoğlu, Yozgat’ta düzenlenecek bölge yarışmasında Bolu’yu temsil edecek.


4 Mart 2011. 09:01
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x