Bolu’lu Bayanlardan EXPO Çıkartması


unnamed

Teknoloji gelişiyor, hayat değişiyor. Gün geçmiyor ki yeniliklere yenilik ekleniyor. Hızla ilerleyen zamana paralel olarak değişim hızla devam ediyor. Bu çerçevede gelişen gıda, tarım ve hayvancılık sektörü, sektörün yan kolları vs. takip açısından fuarlar ayrı bir önem arz ediyor. Fuarlar da üreticilerimize gerek iş gücü gerekse maliyetleri minimize etme adına bu gelişimleri yansıtan bir nevi ayna mahiyetinde önemli bir unsur oluşturuyor.

Bu bağlamda Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz; Bolu İl özel İdaresi kaynaklı “Kırsal Alanda Yaşayan Kadın Çiftçilere Yönelik Teknik Gezi ve Eğitim” projesi kapsamında, eğitimlere katılan ve kırsal kesimde üretimin başrolünü oynayan kadınlarımızı fuarın doruk noktası olan EXPO 2016’yla buluşturdu.

 

Gerçekleştirilen organizasyonla 136 bayan üreticimiz EXPO gibi uluslararası arenada takdir görmüş prestije sahip bir organizasyonu yerinde görme ve inceleme fırsatını yakaladı. İl Müdürlüğümüz önünden hareketle start alan EXPO serüveni konaklanılacak mekana varış ve sonrası EXPO turuyla devam etti. Katılımcı bayanlarımızın ilgi ve alakaları memnuniyet vericiydi. Ziyaretçi bayanlarımızı fuar alanlarında ülke bahçelerine büyük ilgi gösterirken eşsiz deneyim için  hatıra fotoğrafları çekmeyide ihmal etmediler.

 

 

Dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olarak kabul edilen ve “Çiçek ve Çocuk” temasıyla 22 Nisan’da düzenlenen resmi törenle kapılarını açan ve Türkiye’nin ilk Expo’su olma özelliği taşıyan Expo 2016 Antalya Uluslararası Bahçecilik Sergisi 4,5 milyon ziyaretçi ağırladı.

 

 

Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) Başkanı SteenChristensen; “Expo 2016 inovasyonu, eğitimi ve aynı zamanda insanoğlunun çalışınca neler yapabileceğini gösterdi. Çoğunluğunu da çocukların oluşturduğu ziyaretçileri ile bunu kanıtladı. Her bir ziyaretçi yeşil şehirler adına bir şeyler öğrendi. Doğayla dost faaliyetler hakkında her ziyaretçi her gün gerçekleşen faaliyetlerden faydalandı. Bütün katılımcılarla uluslararası bahçecilik exposunda yeni bir sayfa açıldı. Sizin katkılarınız sayesinde yeşil bir çevrenin kutlanması açısından uluslararası işbirliği açısından bir örnek olmuştur bu Expo” dedi.

 

 

Organizasyon hakkında değerlendirmelerde bulunan İl Müdürü İsmail TAŞ;

“Fuarlar gelişen teknolojiyi takip, yerinde inceleme ve edinme anlamında vitrin niteliğinde yapılardır. Kaldı ki EXPO 2016 bunların yanında uluslararası arenada ülkemizin marka değerine de artıkatkı yapmıştır. Burada altını çizmeden geçemeyeceğim bir husus var ki, o da kırsal alanda üretimin gizli kahramanları bayanlarımızın yer almasıdır. Bu vesileyle böylesine büyük bir organizasyonda; “Kırsal Alanda Yaşayan Kadın Çiftçilere Yönelik Teknik Gezi ve Eğitim”projesine katkılarından dolayı Bolu İl Özel İdaresine teşekkür ediyorum. Bayanlarımız için belki de hayatlarında bir kez yaşayabilecekleri eşsiz bir tecrübeye tanıklık ettiler. İnşallah bu ve bunun gibi benzeri organizasyonlarla başta bayanlarımız olmak üzere üreticilerimiz olmak üzere buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün organizasyonları siz değerli üreticilerimizin talep ve istekleri doğrultusunda devam edecektir.


Yazan - 2 Kasım 2016. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x