Borçtan elektrikler kesildi, binlerce tavuk telef oldu


Sivas – Erzincan karayolu üzerinde bulunan ve yaklaşık 150 bin tavuğun bulunduğu bir gıda şirketinin elektriklerinin, Çamlıbel Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (ÇEDAŞ)’a olan borcundan dolayı kesildiği ve elektrik kesintisinin ardından yaklaşık 8 saat içerisinde 2 bin tavuğun telef olduğu iddia edildi.

SİVAS – İHA – Sivas’ta, bir gıda şirketinin borcunu ödeyemediği için elektriklerinin kesilmesi, yaklaşık 2 bin tavuğun telef olmasın neden oldu.

Sivas – Erzincan karayolu üzerinde bulunan ve yaklaşık 150 bin tavuğun bulunduğu bir gıda şirketinin elektriklerinin, Çamlıbel Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (ÇEDAŞ)’a olan borcundan dolayı kesildiği ve elektrik kesintisinin ardından yaklaşık 8 saat içerisinde 2 bin tavuğun telef olduğu iddia edildi. Saat 09:00’da elektrik kesintisinin uygulandığını söyleyen şirket sahibi Süleyman Nazlım, “Bizim ÇEDAŞ’a borcumuz var. Biz borcumuzu yapılandırdık, ama yatıramadık. Hem yem hem işçi bir sürü giderler var.

Öncelikle aciliyetleri temin etmeye çalışıyoruz. Geçen gün Salı günü geldi arkadaşlar. Şimdi bir işlem yapmayın ama yarın geleyim taksitlendirelim dedik. Üç gün süre verdiler. Bugün sabah gelip elektriği kestiler. Şu an buradaki hayvanlar telef olmaya başladı. Buradaki tüm sistem elektrikle çalışıyor. Her geçen saat ölü sayıları artıyor. Biz borcumuzu ödemeyeceğiz demiyoruz. Elbette ödeyeceğiz. İmkan olsa biz bu duruma niye getirelim. Jeneratör var ama arızalı, usta daha gelmedi. Burada canlı hayvanlar var, bunların kurtarılması lazım. Şu anki imkanımız bunları kurtaracak güçte değil. Kaderimize razı olacağız” dedi.

DİĞER HABERLER
Güçlü Olmak...Dr.Sait Koca

ÇEDAŞ’tan öğrenilen bilgilere göre, söz konusu şirketin yıllar önceden borcunun bulunduğu, birçok kez uyarı verildiği, son çare olarak elektrik kesintisinin uygulandığı öğrenildi.


23 Eylül 2011. 12:03
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x