Brüksel Parlamentosu Bolu Basını için açıldı


 

g5laYO

 

 

 

 

Aydın ÖZPELİT

 

 

IVME Projesi kapsamında Belçika’nın Başkenti Brüksel’deki temaslarını sürdüren Bolulu gazeteciler, Brüksel Bölge Parlamentosu’na giderek Türk Milletvekili Emin Özkara ile görüştü. Paskalya tatili nedeniyle kapalı olan Parlamento Bolu Basını için özel olarak açıldı.

 

 

 

Brüksel Bölge Parlamentosu’nda basın mensuplarını Türk Milletvekili Emin Özkara karşıladı. Meclisin tatil olmasına rağmen Brüksel Bölge Parlamentosu’nu özel olarak açtıran Emin Özkara burada Bolu Basınına bilgiler verdi. Parlamentonun siyasi yapısına da değinen Türk Milletvekili, Bolulu gazetecileri ağırlamaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi.

 

 

 

Türkler tırnaklarıyla kazıyarak başarılı oldu

 

 

Milletvekili seçildiğinde çok genç olduğunu, kapıdaki polisin bile kendisini tanımayarak içeriye almadığını söyleyen Emin Özkara, “Burada yaşayan Türkler inanın büyük mücadeleler sonunda haklarına kavuştu. Ben Brüksel Milletvekili olarak Belçika anayasasına karşı sorumluluklarımı yerine getirirken bir taraftan da Türk toplumuna karşı olan sorumluluklarımı yerine getirmeye çalışıyorum. İnşallah sizler yurda döndüğünüzde burada yaşayan Türklerin başarılarını da çevrenize ve topluma anlatacaksınız. Fakat inanın Türk toplumu olarak bu başarıları kolay elde etmedik. Tırnaklarımızla kazıyarak elde ettik. Büyük emek ve büyük fedakarlık var bu başarıların altında” dedi.

 

 

 

Emin Özkara Bolu Basını ile yaptığı toplantının ardından, Brüksel Bölge Parlamentosu’nu Bolulu gazetecilere gezdirdi. Programın sonunda Özkara, Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu’na Brüksel albümü hediye ederken, Bülent Velioğlu da üzerinde Köroğlu figürü bulunan plaket takdim etti. Bolulu gazeteciler yanlarında getirdikleri ve üzerinde Emin Özkara yazan 14 numaralı Boluspor formasını Türk Milletvekiline verdi. Emin Özkara, Boluspor formasını giyerek gazetecilerle birlikte fotoğraf çektirdi.

 

 

 

 


Yazan - 19 Nisan 2015. Kategori MANŞET, DÜNYA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x