Bu fasulye 16.90 hem kaynasın hem oynasın…!


kurufasulye

 

Bakanlık zam rekortmeni için market market fiyat araştırdı ve raporunu açıkladıktan sonra fiyatlar yükselerek yılların tavanını yaptı

 

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, kuru fasulye, nohut, kırmızı mercimek, pirinç ve patatesin Ankara, İstanbul ve İzmir’deki market fiyatlarını açıkladı.

 

 

 

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın kuruluşları tarafından yapılan yayınlarda, özellikle kuru fasulye olmak üzere bakliyat fiyatlarının ve patates fiyatlarının abartılı bir şekilde verildiği ifade edildi.

 

 

 

Bakanlık il müdürlükleri personelince yapılan piyasa araştırmasına göre, bugün itibariyle kuru fasulyenin market fiyatı Ankara’da 8,1, İstanbul’da 7,2 ve İzmir’de 8,8 lira. Patates ise Ankara’da 2,6, İstanbul’da 2,4 ve İzmir’de 2,9 liraya marketlerde satışa sunuluyor.

 

 

 

PAZAR VE MARKETLER BAKANLIĞI YALANLADI

 

 

 

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın kuruluşları tarafından yapılan yayınlarda, özellikle kuru fasulye olmak üzere bakliyat fiyatlarının ve patates fiyatlarının abartılı bir şekilde verildiği ifade edildi.Fakat semt pazarları dahil fasüalye ve patetes fiyatlarının bakanlığın açıkladığı fiyatların çok üzerinde olduğu tesbit edildi.

 

 

 

Ucuz market olarak kendisini tanıtan Carrefour Super marketlerinde fiyatlar ise şöyleydi.(09.01.2014)

1
Reis Dermason fasülye:13.95 tl,Barbunya:11.95 tl,Bombay fasülye.16.90 tl,İspir şeker fasülye:16.90,Kemah Fasülye:15.90 tl,Hünkar dermason:13.50,Şeker fasülye:11.90 tl ve Hünkar Konya fasülye :12.45 Tl’den satılıyordu. (Arzu edenler adı geçen süper marketin internet sitesinden fiyatlara ulaşabilirler)

2

 

 

Semt pazarlarında bile fasülyenin ederi yukarıda verdiğimiz fiyatlara yakın etiketler taşırken,patates fiyatı da 4.00 tl olarak sunuluyordu.Nohut ise 8.00 Tl.

3


9 Ocak 2014. 20:53
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x