Bu şerbeti ustalar onayladı


Türkiye’nin ilk tatlı şerbeti tüketicinin beğenisini topladı. Konya Şeker’in yoğun Ar-Ge çalışmaları sonucunda piyasa sunduğu Torku Tatlı Şerbeti yüzde 100 pancar şekerinden üretiliyor.

Konya Şeker’in, Çumra Entegre Tesis’lerinde ürettiği tatlı şerbeti 2010 yılında Nadir Güllüoğlu ile birlikte yürütülen Ar-Ge çalışmalarıyla ortaya çıktı. Hamur tatlılarında kullanılan şerbet kullanıldığı ürünlere berrak bir görünüm veriyor. Şekerleşmenin gözlemlenmediği, geleneksel yöntemlerle hazırlanan şerbetle aynı lezzette sahip olan bu özel şerbet kısa sürede hazırlandığı için tüketicilere pratik bir kolaylık sağlıyor.

Sıvı şeker ve invert şekerin belli oranlarda karıştırılmasıyla elde edilen bu şerbetin üretim aşamasında hiçbir katkı maddesi bulunmuyor. Ev yapımı hamur tatlılarında ve sütlü tatlılarda kullanılan şerbet 1 litrelik pet şişelerde tüketiciye sunuluyor.

Baklava ve tel kadayıf şerbetinin Türkiye’de bir ilk olduğunu vurgulayan Anadolu Birlik Holding CEO’su Hamdi Bağcı, “doğal ve katkısız olarak sıvı şeker üreten Çumra Şeker Entegre Tesisimizde gazlı içecek üreticileri ile şekerli mamul üreticilerinin yanı sıra sürekli gelişen ürün portföyü ile pastane ve evsel tüketime yönelik ürünler de geliştirmeye karar verdik” diyor.

Şerbetin Ar-Ge çalışmaları ise baklavacılıkta yılların ustası Nadir Güllü ile birlikte yürütüldü. Ürün, Baklavacılar Derneği Onursal Başkanı Nadir Güllü’nün ve 40 yıllık ustaların onayından geçtikten sonra tüketicinin beğenisine sunuldu.

DİĞER HABERLER
'Pestilci teyzenin' 30 çeşit ürünü görenleri şaşırtıyor

Torku Tatlı Şerbeti, doğal içeriği, pratik kullanımı ve saklama koşullarının kolaylığı sayesinde tüketiciler için enerji ve zaman tasarrufu sağlıyor.

Torku Şeker’den imaj atağı

Konya Şeker’in önemli markası Torku, marka gücünü daha da vurgulamak adına bazı ürünlerinde ambalaj değişikliğine gitti. Torku Şeker Küpü ve Torku Şeker Tanesi olarak 2010’da lansmanı yapılan ürünler yeni ambalajlarıyla raftaki yerlerini aldılar. Hamdi Bağcı, “yeni ambalaj tasarımının Torku’nun pazar payına ve üretim gücüne yakışacak bir ağırlıkta olduğunu” vurguluyor.


26 Ağustos 2011. 15:03
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x