Bulgaristan Türk Balığı Yiyecek

5 Nisan 2013. 11:26

1

Fotoaltı soldan sağa; STG Yönetim Kurulu Üyesi, Mustafa Bağcı, Türkiye Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçı Birlikleri Sektör Kurulu Başkanı Sinan Kızıltan ve Plovdiv Başkonsolosu Şener Cebeci

Türk Su Ürünleri Sektörü, Komşumuz Bulgaristan’a su ürünleri ihracatını arttırmak için kolları sıvadı. Soydaşlarımızın ikinci büyük etnik grup olduğu Bulgaristan’ın Plovdiv şehrinde düzenlenen Plovdiv Gıda Teknolojileri Fuarı’na katılan Su Ürünleri Tanıtım Grubu, Bulgaristan’a ve Balkan Ülkelerine ihracatı arttırmak için tanıtım yaptı.

 

 

Türkiye Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçı Birlikleri Sektör Kurulu Başkanı Sinan Kızıltan, Bulgaristan’ın en büyük gıda fuarına ilk kez katılarak Türk su ürünlerini tanıttıklarını, fuarda Türk su ürünlerine ilgiden son derece memnun kaldıklarını söyledi.

 

 

Bulgaristan ile Türkiye’nin tarihi bağlarının çok güçlü olduğunu halen Bulgaristan’da toplam nüfusun yüzde 10’unu Türk soydaşlarımızın oluşturduğunu ve Türklerin ikinci büyük etnik grup olduğunu anlatan Kızıltan, “Tarihi ve kültürel bağlarımızı ticarette işbirliğine dönüştürmek istiyoruz. Bunun için çok uygun bir zemin var. Özellikle alabalık, levrek ve çipura balıklarını biliyorlar ve tüketiyorlar. Şu anda Yunanistan’ın hakim olduğu Bulgaristan pazarında Türk su ürünlerinin tüketiminin artması için Bulgaristan pazarına yönelik tanıtım çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

 

Diğer Haberler:
Ülker ve Topbaş, Aytaç Et için ‘Avrasya’da buluştu

 

Plovdiv Gıda Teknolojileri Fuarı’nda Su Ürünleri Tanıtım Grubu’nu, Türkiye Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçı Birlikleri Sektör Kurulu Başkanı Sinan Kızıltan, Su Ürünleri Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Bağcı ve Ege İhracatçı Birlikleri Şefi Serap Ünal temsil etti. Fuarda, STG standını Plovdiv Başkonsolosumuz Şener Cebeci ve Ticaret Müşavirimiz Barış Yeniçeri ziyaret etti.

 

 


0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x