Bulgur;  Alman Üniversitelerinde ders olarak okutulacak!


Bulgar-for-WEB

 

 

 

25-30 Nisan tarihleri arasında, Almanya’nın Deidesheim kasabasında bu yıl  48. Kez düzenlenen Gastronomische Akademi Deutschland  eğitim programının konularından  biri de bulgurdu.

 

Her yıl düzenlenen eğitim akademisinde, Almanya’nın farklı üniversitelerinden, Gastronomi dalında eğitim veren, öğretim görevlilerinin katılımı ile gerçekleşen programın başlıklarından biri de” Bulgur – ein stärkehaltiges Produkt mit Zukunft” “Geleceğin güçlü ürünü bulgur”. Duru Bulgur, Tedarik Zincirinden Sor. Genel. Müdür Yardımcısı  Işık DURU’nun  katılımı ve sunumu ile gerçekleşen seminerde; bulgur nedir? Bulgurun sağlığa faydaları,  alternatif ürünlerle kıyaslanması, bulgurla yapılan tarifler katılımcılılarla paylaşıldı. Seminer sonrasında mantarlı bulgur pilavı ve bulgur salatası yapılarak,  öğretim görevlilerine tattırıldı.

4154

Seminer sonrasında Gastronomische Akademi Deutschland tarafından gönderilen teşekkür mektubunda; bulgur konusunda çok faydalı ve eğitici seminerden dolayı Işık DURU’YA teşekkür edilirken, ileriki dönemlerde bulgurun üniversite kitaplarında yer alacağının da müjdesi verildi.


Yazan - 30 Mayıs 2015. Kategori MANŞET, GIDA, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x