Bupiliç İhracat Dahil Büyük Hedeflere Kilitlendi


2004 yılında Bandırma’da 6 milyon dolar sermaye ile kurulan ve çok kısa sürede ülkemizin sayılı entegre firmalarından biri haline gelen Bupiliç 2011 yılında başta ihracat olmak üzere büyük hedeflere kilitleniyor.

Dünya standartları ile üretim yapani  beyaz et sektörünün öncü isimlerinden Bupiliç, ihracata hız verdi. Bu yıl 20 milyon dolar ihracat hedefleyen firma, piliç ayağını işleme tabi tutarak Uzakdoğu’ya, beyaz etini ise Kuzey Irak’a satmaya başladı.

“UZAK VE ORTADOĞUDA İLGİ GÖRÜYORUZ”

Bupiliç ortaklarından Faruk Kula, Kuzey Irak’a bir süredir beyaz et ihracatı gerçekleştirdiklerini ve gördükleri talepten memnun olduklarını ifade etti. Kula, “Irak’ta satılan ürünlerimiz Amerika Birleşik Devletleri ve Brezilya ürünlerinden daha pahalı olmasına rağmen büyük ilgi görüyor. Bunun nedeni kaliteli ve sağlıklı üretim. Kalitesini ispatlamış, sistemli bir sevkiyat ile Irak sofralarında yer alıyoruz” dedi.

Faruk Kula, İran ile yapılan görüşmelerin de olumlu sonuçlandığını ve çok yakında İran ile ihracata başlayacaklarını kaydetti. Kula, “İran ile ticarete başlıyoruz. Piliç etini Irak, Libya, Ürdün’e gönderiyoruz. Kıyma olarak Tacikistan ve Gürcistan’a, piliç ayaklarını da işleme tabi tuttuktan sonra Uzakdoğu’ya satıyoruz” diye konuştu.

Piliç ayaklarının satışı konusunda bilgi veren Kula, tavuk ayaklarını haşladıklarını ve derisinin soyulduktan sonra, tırnak kesme işlemi uygulandığını ifade etti. İşlem sonrasında şoklama sisteminin devreye girdiğini aktaran Kula, ürünün Uzakdoğu’dan büyük talep gördüğünü söyledi.

DİĞER HABERLER
Hastavuk'un Personel Pikniği

9 Ekim 2011. 14:11
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x