Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları Hazırlıkları Hızlandı


burtarim11

AVRASYA COĞRAFYASININ DEV BULUŞMASI OLAN BURSA TARIM VE HAYVANCILIK FUARLARI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI.

Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı,, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, Bursa Ticaret Borsası, Bursa İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü,Bursa Ziraat Odaları, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, Bursa İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, KOSGEB Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı,Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın değerli destekleri alınarak, Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) işbirliği ile hazırlanan BURTARIM 2013,Bursa 11. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile BURSA 6. ULUSLARARASI HAYVANCILIK VE EKİPMANLARI FUARI, 1 – 5 Ekim 2013 tarihleri arasında Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.

 

2012 yılından itibaren “Uluslararası Fuar” niteliği kazanan, tarım ve hayvancılık sektörünün lider firmalarını aynı çatı altında buluşturan Fuarlar, 2012 yılında 29 ülkeden 603 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla toplam    70 bin m² alanda hazırlanmış, ziyarete açık olduğu 5 gün boyunca yurtiçi ve yurtdışından 43 ülkeden toplam 218.567 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.Bu yıl 225 bine yakın ziyaretçi hedefleyen hayvancılık sektöründeki son gelişmeleri ve yenilikleri tüm ilgililere topluca sunan Fuarlarda ülkemizin ve dünyanın en önemli üretici ve ithalatçı firmaları yer almaktadır.

 

Tarımsal kaynakları, bereketli toprakları, zengin ürün çeşitliliği ve üretim gücünün yüksekliği ile ülke ekonomisinde çok önemli yere sahip Bursa şehri, sektörün en büyük buluşması olan Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na, her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenli olarak büyüyerek başarı ile ev sahipliği yapmaktadır. Avrasya coğrafyasının dev buluşması olan Fuarlar, Avrupa’dan Asya’ya, Ortadoğu’dan Kuzey Afrika’ya, Kafkaslardan Rusya’ya kadar ülkemizin tarım sektöründe bölgesinin en önemli oyuncusu olması adına önemli bir misyon üstlenen Tüyap tarım fuarlarının en büyük halkasıdır.

 

 

Bölgenin en büyük tarım ve hayvancılık fuarları olma özelliği taşıyan uluslararası Fuarlarda; Salon 1, 3 ve 5‘de Tarımsal Mekanizasyon, Salon 2’de Hayvancılık ve Ekipmanları, Salon 4 ve 6’da Bitkisel Üretim, Salon 7’de Bahçe Ekipmanları, Danışmanlık, Finans ve İlgili Sivil Toplum Kuruluşları,                 8. Bölüm olan Açık Sergileme Alanı’nda ise ülkemizin ve dünyanın en önemli üretici ve ithalatçı traktör ve biçerdöver firmaları ile tarım mekanizasyon firmaları yer almaktadır. Ürün çeşitliliğini ve verimliliği artıran teknolojik gelişmeleri ve yenilikleri tüm ilgililere topluca sunacak olan Fuarlar süresince katılımcı firmalar sektördeki yeniliklerini ilk defa fuar alanımızda tanıtacaklardır.

 

 

Fuarlarımız, yurtdışı ofislerimiz kanalıyla yapılan etkili tanıtımlar ile Almanya, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Ermenistan, Fas, Fransa, Gürcistan, Güney Afrika Cumhuriyeti, Hırvatistan, Hollanda, Irak, İran, İspanya, İtalya, Karadağ, KKTC, Kosova, Lübnan, Makedonya, Mısır, Moldova, Özbekistan, Rusya, Sırbistan, Slovenya, Tunus, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan’dan davet edilen iş adamlarına ve yurtiçinden Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu Bölgelerinden 76 ilden organize edilen 1500’e yakın otobüs ile gelecek ilgililere ve profesyonellere ev sahipliği yapacak, oluşturduğu büyük sektör platformu ile çiftçilerin ve mekanizasyon ekipmanları, zirai donanımlar, hayvancılık ekipmanları alım satımı yapan kurum yetkililerinin fuar katılımcısı firmalar ile iş bağlantısı kurmalarını sağlayacaktır.

 

 

Fuarlar Süresince Etkinlikler  / Organizasyonlar Düzenlenecek!..

 

Fuarlar ile eş zamanlı; TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası ve TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi tarafından, akademisyen ve ziraat mühendislerinin katılımıyla  ikinci kez organize edilen “Bursa Tarım Paneli”, fuar süresince Çekirge Konferans Salonu’nda gerçekleşecektir. Daha ayrıntılı bilgi için www.bursatarimpaneli.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

BURTARIM 2013 kapsamında; Tarımsal Mekanizasyon ve Teknolojileri, Sera Teknolojileri, Su ve Sulama Teknolojileri, Gübreler, Zirai İlaçlar, Tohum, Fide, Fidan ve Bahçecilik, Çiçekçilik ve İlgili Teknolojiler, Ekolojik Tarım, Çiftçilik ve Seralara Yönelik diğer Ekipman ve Hizmetler, Bağcılık ve Şarapçılık ile ilgili Teknolojiler, Agro Bilişim, Süt Endüstrisi ve Sektörel Yayınlar yer alacaktır.

 

BURSA 6. ULUSLARARASI HAYVANCILIK VE EKİPMANLARI FUARI’nın kapsamında; Canlı Hayvan Yetiştiriciliği, Hayvansal Üretim Makineleri, Hayvan Sağlığı ve Veterinerlik Hizmetleri, İlaçları ve Ekipmanları, Mekanizasyon ve Sektörel Yayınlar yer alacaktır.

 

KOSGEB Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen fuarlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için www.burtarim.com, www.bursatarimfuari.com,  www.bursahayvancilikfuari.com ve www.tuyap.com.tr web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

 

Söz konusu Fuarlar, 1 – 5 Ekim 2013 tarihleri arasında 09.30 – 18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecektir.


Yazan - 26 Haziran 2013. Kategori Uncategorized. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x