Çağlayan ve Güler istifa etti


131225071847_caglayan_and_guler_304x171_v_nocredit

 

 

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile İçişleri Bakanı Muammer Güler, bakanlık görevlerinden istifa etti. Bu arada 10 bakanı kapsayacak kabine revizyonunun bugün gerçekleşebileceği konuşuluyor

ANKARA – Yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında çocukları tutuklanan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile İçişleri Bakanı Muammer Güler, bakanlık görevlerinden istifa etti.

Türkiye güne Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın istifası ile uyanırken, kısa süre sonra İçişleri Bakanı Muhammer Güler’in istifası da geldi.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan

İstifasını yazılı bir açıklama ile duyuran Zafer Çağlayan, “17 Aralık tarihi itibariyle gerçekleştirilen operasyonun, hükümetimize, partimize ve ülkemize karşı kirli bir tezgah olduğu çok açık bir şekilde ortadadır.

Yakın çalışma arkadaşlarımın ve evladımın da dahil edildiği bu çirkin oyunu bozmak ve gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlamak için Ekonomi Bakanlığı görevimden ayrılmış bulunmaktayım” ifadelerine yer verdi.

İçişleri Bakanı Muammer Güler

İçişleri Bakanı Muammer Güler ise yaptığı yazılı açıklamada, 17 Aralık’taki operasyonu “Hükümetimize, partimize, ve ülkemize karşı düzenlenen kirli bir tezgahtır” ifadeleriyle değerlendirdi.

Güler, açıklamasında şunları kaydetti:

“Oğlumun dahil edildiği bu çirkin oyunu bozmak ve gerçeklerin daha açık şekilde ortaya çıkmasına imkan sağlamak için bakanlık görevinden affımı Sayın Başbakanımıza aynı gün şifaen arz etmiştim. Söz konusu istifa talebimi 25 Aralık 2013 günü yazılı olarak Başbakanlık makamına sunmuş bulunuyorum.”

Kabine revizyonu bugün gerçekleşebilir

Öte yandan iki bakanın istifasının ardından ‘kabine revizyonu’ heyecanı arttı. Kulislerde, 10 bakanı kapsayacak kabine revizyonunun bugün gerçekleşebileceği konuşuluyor.

DİĞER HABERLER
Fındık fiyatında büyük düşüş

Bilindiği gibi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı adayı, Adalet Bakanı Sadullah Ergin ise Hatay Belediye Başkanı adayı olarak ilan edilmişti. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da, Ak Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacak. Bugünkü iki istifayla birlikte hangi bakanlık görevine kimlerin getirileceği merak ediliyor.

Bakanlar Kurulu’nda, ocak ayında değişiklik yapılmış ve bakanlar İdris Naim Şahin, Ertuğrul Günay, Ömer Dinçer ve Recep Akdağ kabine dışında kalmıştı.

 


25 Aralık 2013. 11:23
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x