Çamoluk Kuru Fasulyesi marka olma yolunda…


kuru-fasulye

 

Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde çalışmakta olan Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) gönüllü uzmanları ve Çamoluk Kaymakamlığı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliği ile Çamoluk Kuru Fasulyesi Coğrafi İşaret Tescili çalışmaları hakkında bilgilendirme ve tanıtma amaçlı bir etkinlik düzenlenmiştir.

 

 

Çamoluk Kaymakamı, kurum amirleri, İl/İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü temsilcileri, muhtarlar ve çiftçiler olmak üzere 120 kişinin katılım sağladığı etkinlikte; Çamoluk Kuru Fasulyesinin Coğrafi İşaret Tescili başvuru süreci hakkında bilgi verilmiş, Japon uzmanlar tarafından Japon kültürüne ait geleneksel kıyafetler (Happi ve Yukata), origami sanatı ile ilgili tanıtım amaçlı gösteri sunmuşlardır. Etkinliğin sonunda katılımcılara Türk ve Japon kültürlerine göre pişirilmiş kuru fasulye, pilav ve çay ikramında bulunulmuştur.

2

 

Çamoluk kuru fasulyesine coğrafi işaret alınması ile ilgili Türk Patent Enstitüsüne başvuru yapılmış olup konu ile ilgili Enstitünün onayı beklenmektedir.


Yazan - 27 Eylül 2016. Kategori MANŞET, GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x