Canan Karatay’ı dolandırdılar


İç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Karatay’ı telefonla arayıp kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak dolandırdığı iddia edilen 2 kişi yakalandı.

 

canan_karataydan_turk_halkini_uyandirma_servisi_h166514Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, teknik takip sonucu Urfa’daki bir şebeke liderinin, dün İstanbul’daki 2 kuryeye, telefonla dolandırdıkları bir kadının Balat ve Kadıköy’deki parklara bıraktığı paraları aldırmak istediğini belirledi. Kuryeleri takip eden polis, şüphelileri Kadıköy’deki bir parkta yakaladı. Şüphelilerin üst aramasında 50 bin dolar ve 10 bin lira ele geçirildi.

 

 

Şüpheliler Ahmet Ö. (31) ve Mehmet K’nın (22) emniyetteki işlemleri devam ediyor. Polis, yaptığı araştırmada dolandırılan kişinin iç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay olduğunu tespit etti. Polis ekipleri, Karatay’ın evine giderek dolandırıldığını ve şüphelilerin parayla yakalandığını bildirdi.
“DOLANDIRILDIĞIMI POLİSLERDEN ÖĞRENDİM”

 

 

 

Emniyette gelerek ifade veren Karatay, çıkışta basın mensuplarına konuyla ilgili açıklama yaptı.
Karatay, dün kendisini telefonla arayarak polis ve savcı olduğunu belirten kişilerin, PKK’ya yönelik bir operasyonda kimlik bilgilerinin ve banka hesaplarının örgüt tarafından kullanıldığını söylediğini anlatarak, bu kişilerin kendisinden bilgilerini kullanan teröristlerin yakalanması için hesabındaki paraları teslim etmesini istediklerini söyledi.
Bu kişileri inandığını belirten Karatay, “Önce 20 bin doları ve 10 bin lirayı Balat’ta bir sokağa bıraktım. Devamında da 30 bin doları Kadıköy’de bir parka bıraktım. Bugün eve gelen polisler, dolandırıldığımı ve şüphelilerin paramla yakalandığı müjdesini bana verdi. Ben de dolandırıcılardan şikayetçi olmak ve paralarımı almak için buraya geldim” diye konuştu.

Kaynak: AA

 


31 Ekim 2013. 19:41
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x