Çaykur 178 bin ton yaş çay aldı


107131

 

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde sürdürülen 2’nci sürgün yaş çay hasat döneminde Çaykur, üreticilerden bugüne kadar 178 bin ton yaş çay alımı yapıldı.

 

 

 

Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, yaş çay alımının sürdüğü bölgelerdeki çay fabrikalarında yardımcıları Süleyman Pınarbaş, Turgay Turna ve Yusuf Ziya Alim’le birlikte incelemelerde bulundu.

 

Fındıklı çay fabrikasında işçilerle görüşen ve yaş çay işleme aşamalarını denetleyen Genel Müdür Sütlüoğlu, fabrika yetkililerinden bilgiler aldı.

 

Çay fabrikalarının tam kapasite devrede olduğunu belirten Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, devam eden ikinci sürgün yaş çay alım döneminde üreticilerden günlük 8 bin ton seviyelerinde olmak üzere şu ana kadar 178 bin ton yaş çay alımı gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

Üretici ödemelerinin de sürdüğünü hatırlatan Sütlüoğlu, şöyle dedi:

‘2016 Haziran ayında üreticilerimizden satın aldığımız 48 bin ton yaş çayın bedeli olan 85 milyon liranın ödemelerine başlandı. Ödemeler ay sonuna kadar tamamlanacak. Ayrıca organik çay tutarı olan 4 milyon 940 bin 200 lira ile organik çay fark bedeli olan 4 milyon 828 bin 800 lira üreticilere ödendi. Beyaz çayda için de üreticilere 48 bin 800 lira ödeme yapıldı.’


Yazan - 28 Temmuz 2016. Kategori MANŞET, EKONOMİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x