Çevre Yollarından Ücret Alınmayacak


Karayolları Genel Müdürü TRT Haber’e açıkladı.

Geçen ay değişen karayolları yönetmeliği , bundan sonra çevre yollarının da ücretli olacağı yorumlarını da beraberinde getirmişti .

 

Ancak karayollarının ücretlendirilmesinde böyle bir değişiklik olmayacak.

 

Açıklama TRT Haber’e konuk olan, Karayolları Genel Müdürü Mehmet Cahit Turhan’dan geldi.   Karayolları yönetmeliğindeki değişiklik üzerine çevre ve bağlantı yolları da ücretlendirilecek haberleri yapıldı .   Ancak, durumun böyle olmadığı TRT Haber’de yayınlanan ‘Özel Gündem’ programında ortaya çıktı .

 

Açıklama Karayolları Genel Müdürü’nden geldi .   Turhan, “Bugüne kadar ne uygulandıysa bundan sonra da o şekilde ücretlendirme uygulanacak, yani ücret alınmayan bir yoldan yeni bir ücret alınması veya farklı şekilde bir ücretlendirme sistemi uygulanması diye bir şey yok. ” dedi.

 

 Ve İstanbul’a yapılacak 3’üncü boğaz köprüsü .

 

Yeni köprü , trafiği rahatlatmakla kalmayacak, akaryakıt ve zaman israfının da önüne geçecek.   Mehmet Cahit Turhan, “15,25 yılda 2 milyar dolarlık akaryakıt ve işgücü israfı var biliyor musunuz bu araç başına maliyeti araç kullanıcısı için yüzde 30-35 daha fazla demektir. Bu köprünün toplam uzunluğu 1875 metre olacak ve ayakları boğazda karada yapmayı planlıyoruz. Denizin içine ayak koymuyoruz şartımız bu” dedi.


15 Haziran 2012. 16:34
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x