Ceyda Erem “Fuarı Yıktırmam ” Diyor


Sektörümüz dahil, bir çok Uluslararası Fuar’ın düzenlendiği İstanbul Fuar Merkezi’nin bazı salonlarınındepreme dayanıksız olduğu onaylandı. Bu alanda fuar organize eden CNR’ın patronu Ceyda Erem ise yıkıma karşı.

CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem’in muhtemel bir İstanbul depreminde 25 binkişiye barınma sağlamayı planladığı salonlar için yıkım kararı çıktı. İstanbul Dünya Ticaret Merkezi (İDTM) yöneticileri depreme dayanıksız olduğu bilirkişi ve mahkeme tarafından onaylanan fuar salonlarının, kiracı olan firma tarafından muhtemel bir İstanbul depreminde barınma merkezi olarak kullanılması başvurusuna tepki gösterdi. Açıklamada, “İstanbul Fuar Merkezi’nin bazı salonları depreme dayanıksız. Biz burayı yıkıp sağlam bir hale getirmek isterken, kiracımız yıkıma direniyor”denildi.

3 SALON DAYANIKSIZ

İDTM, “Yılda 40 fuarda yüzbinlerce kişinin ziyaret ettiği alanda risk büyükken burası barınma amaçlıkullanılamaz” dedi. CNR ise, muhtemel bir İstanbul depreminde 25 bin deprem mağduruna barınma, ısınma, yeme-içme ihtiyaçlarını gidermeye hazır olduklarını bildirmişti.

 

 


DİĞER HABERLER
Türkiye Bulgaristan’ı iki alternatifle by-pass edecek
6 Aralık 2011. 13:19
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x