Çiftçi Projeleri Kapsamında Manda Teslimi Yapıldı


 

2017 yılı Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı kapsamında desteklemeye hak kazanan çiftçilere hayvanlarının dağıtımına ilimizde  başlanmıştır. Bu kapsamda  Merkez ,Mudurnu ve Gerede İlçelerinden birer genç çiftçiye; biri erkek Genç dördü dişi olmak üzere 15 “Manda” teslimi yapılmıştır.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ; Tarımda genç çiftçilerin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi ve köylerde genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi amacıyla başlatılan “Genç Çiftçi Projesi” kapsamında 2017 yılında ilimizde 810 adet proje başvurusu onaylanmıştır. Bu başvurulardan 17 kişiye küçük baş, 95 kişiye büyük baş, 3 kişiye manda ve 46 sı bitkisel üretim olmak üzere 161  çiftçi hibe almaya hak kazanmıştır.

 

 

 

İl Müdürlüğü kampüsünde yapılan dağıtım sonucunda mandaları teslim alan Genç Çiftçilerimiz memnuniyetlerini dile getirmişlerdir. Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesi İl Proje Yürütme Birimi tarafından yapılan açıklamada “Tamamı devlet tarafından hibe edilen projenin 3 yıl boyunca hiçbir şekilde satılamayacağı ve başkasına devredilemeyeceği şartının olduğunu, projenin verimli olması ve amacına ulaşması için tüm aşamaların proje yürütme birimi tarafından takip edileceğini, projeden yararlanan çiftçilerin çok şanslı olduklarını belirtip; projenin kıymetini bilmelerini, hayvanlarına iyi bakmalarını, hayvancılığın gelişmesinin ülkemiz tarımı için çok önemli olduğunu , dağıtımı yapılan mandaların genç çiftçilere, İlimize ve Ülkemize hayırlı olması dilediklerini söylediler. Mandaları teslim alan genç çiftçilerimiz,  İl Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür etmişlerdir.

Mandaların tesliminden sonra hayvanları yerinde görmek, bakım ve sağlıklarıyla ilgili tedbirleri almaları için il proje yürütme birimi  genç çiftçileri yerinde kontrol etti.


Yazan - 9 Ağustos 2017. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x