Çin Pazarlama Kooperatifleri Ulusal Federasyonu, mal almak için geliyor…


 

HALİM UTLU

Konuk heyet,Pankobirlik Konya-Çumra ve diğer tesislerde incelemelerde bulunacak…

 

Çin Tedarik ve Pazarlama Kooperatifleri Ulusal Federasyonu’nun davetlisi olarak 2014 yılında Çin Halk Cumhuriyetine giden Türkiye Milli Kooperatifler Birliği Genel Başkanı Muammer Niksarlı başkanlığındaki 13 kişilik TÜRKİYE KOOP heyeti, Çin tarafı ile bir çerçeve protokol imzalayarak, Federasyonu ticari ilişkileri geliştirmek amacı ile Türkiye’ye davet etti.

 

Federasyon Başkanı bayan WangXia geliyor

 

Düzenlenen protokol çerçevesinde, 9-13 Eylül 2015 tarihleri arasında Türkiye’yi ziyaret edecek olan en üst düzey Çin heyeti, 10 Eylül tarihinde dış alım-dış satım kapasitesi olan kooperatif birliklerinin üst düzey yöneticileri ile Ankara’da bir toplantı yapacak.
Çin’den toplantıya Çin Kooperatifleri Ulusal Federasyonu Başkanı bayan WangXia ile birlikte, 7 üst düzey yönetici katılıyor.

 

Konuk heyet,Pankobirlik, Konya-Çumra ve diğer tesislerinde incelemelerde bulunacak

 

Dış satıma uygun, markalı ve kalitesi belgelenmiş ürünlerden getirilecek örnekler, üst düzey kooperatif ve birlik yöneticilerinin katılacağı toplantı sırasında sergilenecek. Çin Heyeti, program çerçevesinde, 11 Eylül 2015 tarihinde Pankobirlik, Konya-Çumra ve diğer üretim tesislerinde incelemelerde bulunacak.

 

unnamed

 

 

Çin,fındık, zeytin, zeytinyağı,incir, kayısı istiyor

 

 

Türkiye Koop Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Hüseyin Polat’tan alınan bilgiye göre; toplantı TOBB ikiz kulelerde yapılacak.Çin Heyeti,Türkiye’den fındık, zeytin, zeytinyağı,incir, kayısı, ayçiçekyağı, antepfıstığı vs almak istiyor. Toplantıya,Tarım Kredi,Tarım Satış, Pankobirlik ve Köy Koop’un davet edildiği ifade edildi.

 

Yönetim kurulunda kimler var?

 

Türkiye Koop Yönetim Kurulu;Genel Başkan Muammer Niksarlı başkanlığında Cafer Yüksel,Mehmet Abidinoğlu,Ramazan Özkaya,İlhami Teke(Başk.Yardımcıları),Bahri Şarlı,Sabri Özgün,Necat Buğdaci,Yakup Yıldız,Erdoğan Yıldız,Nihat Sözen,Mehmet Aksoy,Kemal Yılmaz,Yakup Esen Ahmet Dağ,Mehmet Özkurnaz,Ahmet Erken, Cemil Ok,İhsan Temel,Halis Uysal,Hüseyin Yavuz ve Ali Ünal’dan oluşuyor.


Yazan - 8 Eylül 2015. Kategori MANŞET, EKONOMİ, DÜNYA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x