Çinliler, Adana’da fabrika açtı


118101

 

Merkezi Çin’de olan ve dünyanın birçok ülkesinde tesisleri bulunan New Hope firması, Türkiye yatırımını Adana’da kurmayı tercih etti. Saatte 30 ton yem üreten firma ilerleyen dönemde dana ve tavuk eti işleyerek sucuk ve benzeri imalat yapmayı da planlayan New Hope firması Genel Müdürü Bo Zhao, Adana’yı ve AOSB’yi tercih etme nedenlerini anlattı.

 

 
New Hope’nin, Grup Lideri Kurucu Liu Yonghao, Yönetim Kurulu Başkanı Liu Chang ve CEOChen Chunhua önderliğinde dünyanın birçok ülkesinde yatırımı bulunan önemli bir kurum olduğunu kaydeden Genel Müdür Bo Zhao, yatırım yapmadan önce Türkiye’de detaylı bir inceleme yaptıklarını ancak, yılda Mısır ve yem bitkilerinin ikinci ürün olarak hasadının yapılabildiği Adana’yı uygun bulduklarını söyledi. Mısır ve diğer bitkileri hayvan yemi üretimi için kullandıklarını belirten Zhao, “Adana mısır üretimi konusunda merkez. Mısır da bizim en önemli hammaddelerimizden. Üstelik Adana’nın iklimi üretim için çok uygun. Mersin ve İskenderun Limanı’nın tam ortasında yer alıyor. Adana OSB ise uluslararası karayolu ve tren yolunun üzerinde. Burayı birçok yönden avantajlı bulduk” dedi.


Yazan - 22 Ekim 2015. Kategori MANŞET, EKONOMİ, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x