Civril Ayşe Fasulyesi Ekibi Eskişehir Geçit Kuşağında


Civril Ayşe Fasulyesi Ekibi Eskişehir Geçit Kuşağında

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen ve Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Eskişehir Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve Bolu Bağışçılar Vakfı tarafından ortaklaşa yürütülen “Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor” Projesi kapsamında Eskişehir’e gitti.

“Coğrafi İşaret ve Markalaşma Yolunda Bolu Civril Ayşe Fasulyesi Projesi” projesini uygulayan 20 kadın çiftçi;

Bolu İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Nuray KARATEPE, Arazi Edindirme Şube Müdürü Eyüp Sait KARCI, Ziraat Mühendisleri Ayşe EKDİOĞLU, Ali DEMİRER ve Bolu Bağışçılar Vakfı Genel Sekreteri Öznur AKKAYA eşliğinde Eskişehir Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’ne Teknik Gezi düzenledi.

Enstitü Müdürü Dr. Sabri ÇAKIR tarafından Araştırma Enstitüsünde yapılan çalışmalar anlatıldıktan sonra Enstitü laboratuvarlarına yapılan ziyarette teknik personel tarafından kadın çiftçilere yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Kadın çiftçiler teknik personele sorularını yönlendirirken birçok konuda bilgi sahibi olma fırsatı da buldu.

Enstitünün birçok alanı ziyaret edilirken Eskişehir’i de gezme fırsatı yakalayan üreticiler hatıra fotoğrafları çekmeyi unutmadı. Teknik Gezi katılımcılar tarafından memnuniyetle karşılanırken edinilen bilgi aktivitenin kazanımı olarak göze çarptı.


Yazan - 5 Aralık 2017. Kategori MANŞET, GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x