Clariant Türkiye’de ağartma toprağı üretim tesisi açtı


•Clariant’ın Tonsil® ağartma toprağı Türkiye’de yerel olarak üretiliyor
•Clariant’ın bölgedeki varlığı, talebe göre ürün üretimi ve daha hızlı teknik destek sunma konusunda avantaj sağlıyor
•Türkiye, Clariant’ınbölgesel üretim merkezi olarakkonumunu güçlendiriyor

 

Özel kimyasallar alanında bir dünya lideri olan Clariant, Türkiye’deki mevcut üretim kapasitesini arttırmak ve varlığını güçlendirmek amacıyla  Balıkesir’deki Fonksiyonel Mineraller İş Birimi bünyesinde yeni ağartma toprağı üretim tesisinin resmi açılışını yaptı.

Clariant’in Fonksiyonel Mineraller İş Birimi, dünya genelindeki müşterilerine bentonit esaslı özel ürünler sunuyor.  Şirket, Tonsil® ağartma toprağı ürününün yakaladığı başarınınardından global çapta bir kapasite arttırımına başladı. Türkiye’deki tesisin yanı sıra, Meksika ve Endonezya’da da ek üretim kapasitelerinikısa süre önce devreye sokanClariant’ın ayrıca Almanya, İspanya, Peru ve Brezilya’da da ağartma toprağı üretim tesisleri bulunuyor.

 

Balıkesir’de açılan yeni üretim tesisi, üretimde ciddi bir ek kapasite yaratmanın yanı sıra, Clariant’ın Türkiye’deki ağartma toprağı üretimindeki konumunu güçlendirerek Doğu Avrupa ve Afrika’ya Tonsil® ihracatının başlamasının da önünü açıyor.

Clariant Türkiye ve Orta Doğu Fonksiyonel Mineraller İş Birimi Arıtma Bölümü Satış Müdürü Osman Çalışır konuyla ilgili şunları söyledi: “Yerel ayçiçeği rafinerilerinin ağartma ürünlerinin teslim sürelerinin kısaltılması ve en iyi maliyet/performans oranlarının yakalanmasına yönelik talepleri üzerine Tonsil’i® Türkiye’de üretmeye başladık. Yeni tesis, yerel ham madde kaynaklarını ve Balıkesir’deki mevcut tesisin altyapısını kullanarak bu talepleri tam olarak karşılayacak. Aynı zamanda yeni tesisten, belirlediğimiğiz bazı pazarlara  Tonsil® ürünleri ihracatına da başlayarak Türkiye’nin ihracat gücüne önemli katkılar sunacağız.”

Son derece aktif olan Tonsil® ağartma toprağının temeli doğal kaynaklara dayanıyor ve yemeklik sıvı yağ kalitesini önemli ölçüde arttırıyor.Doğayla uyumlu bir ürün olan Tonsil®,sağlıklı beslenmeye önemli katkılar sunuyor.  Yağın raf ömrünü uzatan Tonsil®, yağın içindeki istenmeyen maddeleringiderilmesine ve besin öğelerinin korunmasına yardımcı oluyor.

 

Balıkesir’deki tesis,önemli miktarlarda bentonit kaynaklarına yakın bir konumda bulunuyor. Tesiste bentonit işlenerek yemeklik yağ sektörü için ağartma toprağı, ihracat ambalajları için kurutucu kil ile kağıt ve döküm sektörleri için özel ürünler üretiliyor.

 

 

 

 

 

 


Yazan - 13 Nisan 2017. Kategori MANŞET, EKONOMİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x