Çorba, etli patates ve pilav yiyen 300 asker zehirlendiler


 

 

img_0179Manisa’nın Kırkağaç ilçesi 6. Jandarma Alay Komutanlığında yaklaşık 300 asker gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelerde tedavi altına alındı.

 

Manisa’nın Kırkağaç İlçesi’nde, bulunan jandarma eğitim alayındaki 300 kadar er akşam yemeğinin ardından bulantı, kusma ve yüksek ateş şikayetiyle hastanelere başvurdu. Askerler tedaviye alınırken, zehirlenenlerin sayısının artabileceği kaydedildi.

 

Kırkağaç 6’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı acemi birliğinde akşam yemeğinden sonra erler bulantı, kusma, mide ağrısı ve yüksek ateş şikayetiyle hastaneyere başvurdu. Yaklaşık 300 er Kırkağaç, Soma ve Akhisar Devlet Hastaneleri’nde tedavi altına alındı. Acemi erlerin, yedikleri akşam yemeğinden zehirlendiği sanılıyor. Askeri birlikte 5 bin erin bulunduğu, zehirlenenlerin sayısının artabileceği belirtildi. Askeri birlikte dağılan yemekten numune alınıp, incelenmek üzere Tarım İl Müdürlüğüne gönderildi.
Öte yandan zehirlenen askerler nedeniyle Soma ve Kırkağaç’taki izinli sağlık personeli görev başına çağrıldı.

Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, Kırkağaç ilçesi 6. Jandarma Alay Komutanlığındaki gıda zehirlenmesi olayıyla ilgili yoğun bakımda ya da hayati tehlikesi bulunan askerin olmadığını açıkladı.

 

AA muhabirine açıklama yapan Vali Savaş, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere kaldırılan askerlerin, Kırkağaç, Soma ve Akhisar ilçelerindeki hastalenelerde tedavi altına alındığını söyledi. Hasta askerlerin nakilleri amacıyla İzmir ve Balıkesir’den 112 Acil Servis takviyesi yapıldığını kaydeden Vali Savaş, ilk müdahale anında hastane bahçelerine kadar taşan yoğunluğun, diğer ilçelerdeki hastanelere sevk edilmesiyle azaldığını belirtti.

 

Vali Savaş, şunları kaydetti:

 

“Hastanelere müracaat eden askerlerden yoğun bakımda olan ya da hayati tehlikesi bulunan yok. Herşey kontrolümüz altında. Birlik içerisine de doktor takviyesi yapıldı. Askerlerin hastaneye gitmeden de tedavi edilebilmesi için gereken desteği veriyoruz. Askerlerin çorba, pilav ve etli patates yemeği yediğini öğrendik. Ekipler tarafından numuneler alındı, rahatsızlığın sebebi tahliller neticesinde ortaya çıkacak.”

 

 


Yazan - 25 Ağustos 2013. Kategori GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x