Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 23 Nisan coşkusu


 

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı.

 

 

ANKARA

 

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı.

 

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çocuklarla bir araya geldiği törenler sırasında çocuklara yönelik bazı etkinlikler de düzenlendi.

 

Öğrenciler, Elif Deren Özkırım ve Beyazıt Karaman’ın sunuculuğunu yaptığı Kültür Merkezi’ndeki etkinlikler TRT Çocuk Korosu’nun konseriyle başladı, Karagöz ve Hacivat gösterisiyle devam etti.

 

 

 

“Rafadan Tayfa” müzikalinin sahnelenmesinin ardından şehit çocuğu Sueda Nur Alkan bir konuşma yaptı.

 

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daha önceki kabul ve gezilerinde çocuklarla çektirdiği fotoğrafların yer aldığı sergi de davetliler tarafından gezilebilecek. Etkinlikler sırasında davetlilere geleneksel Türk şekerlemeleri ikram edilecek.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan törenlerde yaklaşık 800’ü şehit ve gazi yakını olan davetlilere, TRT Çocuk Korosu Albümü ve Çocuklardan Cumhurbaşkanına Mektuplar II. kitabını hediye etti.

 

“Çocukların mutlu olmadığı bir dünyada yanlış giden bir şeyler vardır”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, “Çocukların mutlu olmadığı bir dünyada mutlaka yanlış giden bir şeyler var demektir. Bu yanlışı tespit etmek, ifade etmek, düzeltilmesi için elimizden geleni yapmak bizim vazifemizdir.” dedi.

 

 

 

Cumhuriyetin ve vatanın çocuklara emanet edildiğini vurgulayan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“Unutmayın dünyanın ve hayatın bir nizamı var. Doğarız, büyürüz, yaşlanırız ve sonra ebedi aleme göçeriz yani ölürüz. Bu süreçteki her aşama kendine göre ayrı ayrı özelliklere, ayrı ayrı güzelliklere sahiptir ama en güzeli çocukluk dönemidir. Çocukluk güzeldir ama çocuk kalmak da mümkün değil. Onun için şu an siz de bulunduğunuz dönemin kıymetini bilin. Sevginin de, öfkenin de hesapsız olduğu bu döneminizi doyasıya yaşayın. Annelerinizin, babalarınızın, öğretmenlerinizin sizler için en iyisini yapmaya çalıştığına ben eminim. Sizin için atan bu kalpleri asla kırmayın. Babanızı, annenizi, öğretmenlerinizi incitmeyin. Sizlerin varlık sebebi onlardır. Öğrenme çağının henüz başındasınız, önünüzde çok uzun ve yorucu bir yol bulunuyor. Bu maratona avantajlı başlamanın yolu dilimizi, güzel Türkçemizi en iyi şekilde öğrenmektir.”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkçe’nin önemini vurgulamak için Rıfat Ilgaz’ın “Türkçemiz” şiirini okuyarak, “Dört kelimeyi hiç unutmayacaksınız. Öncelikle tabii ki öğreneceğiz, düşüneceğiz, uygulayacağız, ondan sonra da neticelendireceğiz.” diye konuştu.

 

Muhabir: Ertuğrul Subaşı, Zehra Aydın


Yazan - 23 Nisan 2017. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER, SİYASET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x