Cumhuriyet Sucukları’ndan İsim Açıklaması!

11 Nisan 2013. 12:02

100420131517551372614Cumhuriyet Sucukları’nın sahibi Yavuz Kocaşaban, ‘Onlarca yıldan beri markamız olan Cumhuriyet Sucukları markasını değiştirmek gibi bir durum söz konusu olamaz’ diye konuştu.

 

Ticari markalarda ’Türk’, ’Türkiye’, ’Cumhuriyet’ ve ’Milli’ gibi kelimelerin kullanılamayacağı yönündeki uyarı üzerine Afyonkarahisar’ın önemli markalarından ’Cumhuriyet Sucukları’nın da marka adını değiştirip değiştirmeyeceği merak konusu oldu. Firma sahibi Yavuz Kocaşaban, “Müşterilerimiz yurdun dört bir yanından arayıp, ismimizi değiştirirsek bundan sonra ürünlerimizi almayacaklarını belirtiyor” dedi.

 

Erzurum Ticaret Sicili Müdürlüğü tarafından 1 Nisan 2013’te bazı şirketlere gönderilen yazıda, “Türk Ticaret Kanunu’nun 46’ncı maddesinin 3’üncü fıkrasında ‘Türk’, ‘Türkiye’, ‘Cumhuriyet’, ‘Milli’ kelimelerinin bir ticaret unvanına ancak Bakanlar Kurulu kararıyla konulabileceği” yönündeki uyarısı üzerine, Cumhuriyet sucukları’ndan açıklama geldi.

 

Cumhuriyet Sucukları’nın bir ’marka’ olduğunu ve yasağın kendilerini ilgilendirmeyeceğini belirten, Cumhuriyet Sucukları’nın marka sahibi Afyon Et ve Et Ürünleri Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Kocaşaban, “Müşterilerimiz yurdun dört bir yanından arayıp, ismimizi değiştirirsek bundan sonra ürünlerimizi almayacaklarını belirtiyor.

 

’Cumhuriyet’ bizim patentli markamızdır. Şirket unvanımız ise Afyon Et ve Et Ürünleri’dir. Onlarca yıldan beri markamız olan Cumhuriyet Sucukları markasını değiştirmek gibi bir durum söz konusu olamaz” diye konuştu.  DHA

Diğer Haberler:
Halkbank'a yeni yönetim kurulu

0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x