Dağıtılan Tahirova Koçları, bölgeye uyum sağladı, ikiz doğumlar artacak…


unnamed

 

 Halim UTLU

 

“Koyun ve Keçilerde Verimliliği Arttırma Projesi” kapsamında Mayıs 2014’de yetiştiricilere dağıtılan 68 baş Tahirova ırkı koç, bölgeye uyum sağladı ve sürülerde, Tahirova Koçu kuzularının sağlıklı olarak doğdukları tespit edildi.

 

Düzenlenen törenle Denizli Babadağ’lı yetiştiricilere dağıtılan koçların, geçen bir yıllık süre içerisinde, bölgeye uyum sağladığı, sürülerde Tahirova Koçu kuzularının sağlıklı olarak doğdukları ve herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı ifade edildi.

 

Proje 2009’da başladı

 

2009 yılından bu yana “Koyun ve Keçilerde Verimliliği Arttırma Projesi”nin, Denizli’de uygulandığını, küçükbaş hayvancılık için çok uygun şartlara sahip olan Babadağ’da da, bu projenin başarılı olmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade eden İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sezgin KUTLU, “Bu damızlık koçlar sayesinde, yeni oluşacak sürülerin et ve süt verimlerinin yanı sıra, ikiz doğum oranları da artacak.Böylece yetiştiricilerimiz daha fazla gelire sahip olacak” dedi.

 

Alınan başarılı neticeden Babadağ Kaymakamı ile Babadağ Belediye Başkanı Salim DEMİREZEN’in de mutlu olduğu, çiftçi ve yetiştiricilere desteklerinin devam edeceği ifade edildi.


Yazan - 25 Mayıs 2015. Kategori KÜÇÜKBAŞ HAYVANCILIK, MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x