Danimarka’dan Çin’e yumurta satışı


 

Danimarka’dan Çin’e yumurta satışı

 

‎Kemal Altıntaş‎ 

 

 

1-2 ay önce Çin’den bir delegasyon Danimarka’ya geliyor ve kuluçkahaneye döllenmiş yumurta üreten üreme çiftliklerini, kuluçkahaneyi ve yumurta üreten bir çiftcide inspeksiyon yapıyorlar, Kopenhagdaki bakanlığın idari merkezinde de bulunuyorlar

 

İndpeksiyona Çinden ve Danimarka’dan veteriner hekimler ve sektörü temsil eden danışmanlar ve diğer ilgililer katılıyorlar.

 

Danimarka’daki tavuk hastalıklari ve bu hastalıkların izlenilebilirliği ve takibi, ilaç kullanımı, salmonella eylem planları kuluçkahane ve tavuk çiftliklerinde, hijyen kuralları, import şartları. Danimarka’nIn bu alandaki kontrol sistemini araştırıyorlar yerinde bu inspeksiyonda.

 

Ayrıca bir labaratuvarda da, yumurta ve ürünlerindeki ilaç kalıntısının olup olmadiğının kontrolu, yumurtalarda kimyasal ve mikrobiyel bir kirlenme olup olmnadığı konusunda bu labaratuvar ortamında bilgi ediniyorlar.

 

Çinliler bu inspeksiyondan çok memnun kalmışlar ve onların intibaları Danimarkanin hem kendi hemde AB mevzuatındaki kanunları uyguladığıni tam manasiyla ispatı.

 

Çok büyük bir ihtimal yakında Danimarka’dan Çin’e yumurta satışı başlayacak


Yazan - 19 Haziran 2017. Kategori MANŞET, EKONOMİ, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x