Davet…Vet.Dr.H.Yalçın KÖKSAL


dosya

 

 

 

 

Vet.Dr.H.Yalçın KÖKSAL

Veteriner Hekimler Derneği

Genel Sekreteri.

 

Bu davetim tüm siyasilere,7.Haziran seçimlerinden 1 ayı aşkın süre geçmesine rağmen daha TBMM yi bile çalıştıramayan siyasiler meydanlarda attıkları nutukları unutmuş görünüyorlar.

 

Hani,ülkenin acil sorunları vardı,hani bir an evvel  duruma vaziyet etme gerekliliği vardı,hani ekonomi,insan hakları ihlalleri,yargı bağımsızlığının acil olarak gerçekleştirme zorunluluğu vardı,hani yasama,yürütme,yargı erkleri arasında yaşanan sıkıntıların çözümü aciliyet gösteriyordu.

 

Tüm bu sorunların  çözümü için meydanlarda söz verip halktan oy isteyenlere,halkımız buyurun yapın dedi.

 

Ancak,oynamayı bilmeyen gelinin yerim dar dediği,yeri genişletilince yenim dar dediği gibi,bir an önce hükümeti kurup vatandaşın sorunlarının çözümü için çalışmaları gereken siyasiler görevden kaçarak erken seçim koşullarını sağlama gayreti ile adeta birbirleri ile sözleşmiş gibi erken seçimi tetiklemek yarışına girmişlerdir.

 

Bildiğiniz gibi seçim atmosferine girilen yıllar özellikle  ekonomi açısından kayıp yıl olmaktadır.2015 yılının ilk 6 ayı büyüme rakamının 2,9 olarak gerçekleşmesi bunun en büyük delilidir.

 

Bunun yanı sıra partilere yapılan seçime dönük Hazine yardımları,örtülü ödenek çalışmaları vs. ile ülkemize 1 milyar liraya mal olmuş seçim giderleri çöpe atılmış olacak ve yeniden yapılacak gibi görünen bir seçim ile tekrar 1 milyar liralık harcama hazine yolu ile bizlerin cebinden çıkacaktır.

 

Ülkemizin bu paralar ile çözülmesi mümkün olan sorunları dururken böyle bir harcama lüksü olduğu kanaatinde değilim ve bir vatandaş olarak isyan ediyorum.

 

Beyler bu millet sizden görev bekliyor.Kısır sürtüşme ve parti çıkar  hesaplarını bir tarafa bırakın ve bu millet için yapacağınızı vaat ettiğiniz çalışmalara odaklanın.Aksi takdirde ,millet sandıkta öyle bir cevap verir ki bu gün geldiğiniz noktayı mumla ararsınız.

 

Sizin yaşayacağınız hayal kırıklığı beni hiç ilgilendirmiyor,çünkü siz bunu hak ediyorsunuz.Ama bu belirsizlikleri yaşattığınız halkımız bunu hiç hak etmiyor.

 

Bu nedenle bu ülkenin bir vatandaşı olarak,Ekonomi,Sağlık,Eğitim,İnsan Hakları,Yasama,Yürtme,Yargı,Yolsuzluk,Taşeronluk,İş Güvenliği,İşçi Sağlığı ve bunun gibi sıralanabilecek bir çok hizmet sizleri beklerken,bir kez daha siz siyasileri meydanlardan ve TBMM kürsüsünden  verdiğiniz söz ve ettiğiniz yemine sadık kalmaya ve gereğini yapmaya davet ediyorum.

 

Bu ay bu kadar belirsizlik varken başka bir şey yazamaya elim gitmedi.Şimdiden Ramazan Bayramınızı kutlarken ,gelecek bayramların ülkemize barış,huzur ve mutluluk getirmesi dileklerimle saygılar sunarım.

 


Yazan - 8 Temmuz 2015. Kategori MANŞET, H.Yalçın KÖKSAL, SİYASET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x