Değerlendirme ve ıslah amaçlı kiralama toplantısı….


unnamed

 

 

 

 

 

MERA ISLAH ve AMENAJMAN PROJELERİ

 

 

Halim UTLU

 

Mera Islah ve Amenajman Projelerinin değerlendirildiği ve ıslah amaçlı kiralama konularında karşılaşılan projeler ve çözüm önerilerinin değerlendirildiği toplantı, 10-12 Mart 2015 tarihleri arasında Samsun Grand Deluxe Amisos Hotel’de  yapıldı.

 

Karadeniz Bölgesindeki 18 ilde uygulanıyor

 

Karadeniz Bölgesindeki 18 ilde uygulanan Mera Islah ve Amenajman Projeleri değerlendirme ve ıslah amaçlı kiralama toplantısına, 18 ilden temsilciler katıldı. İlk günde illerini temsilen gelen temsilciler, illerinde gerçekleştirilen ve halen devam etmekte olan ıslah projeleri hakkında çeşitli sunumlar yaptı. Islah projeleri ile yapılanlar ve karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

 

 

unnamed (2)

 

 

Kızılırmak Deltası ve kuş cenneti gezildi

 

Toplantının ikinci gününde, Bafra İlçesine teknik gezi düzenlendi. Gezi kapsamında Kızılırmak Deltasında yer alan kuş cenneti gezildi ve yetkililer tarafından bilgilendirme yapıldı. Daha sonra Bafra İlçesi Türbe, Sarıkaya ve Şeyhören Mahalleleri içerisinde yer alan ve halen ıslah çalışmaları devam eden meralar  incelenerek, gezildi ve son durum değerlendirmesi yapıldı.

 

 

Son günde de ıslah amaçlı kiralamalar, karşılaşılan problemler ve çözüm önerileri masaya yatırıldı ve etraflıca değerlendirildi.Toplantıyı yöneten oturum başkanı Prof. Dr. Yaşar KARADAĞ’ın, toplantıya yönelik çeşitli değerlendirmelerinden sonra, oturum sona erdi.

 

 

Kimler katıldı?

 

 

unnamed (1)

 

 

Mera Islah ve Amenajman Projeleri değerlendirme ve ıslah amaçlı kiralama toplantısına, Tokat GOP Üniversitesi Ziraat Fakültesinden Prof. Dr. Yaşar KARADAĞ, Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesinden Doç. Dr. Metin DEVECİ, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesinden Doç. Dr. Ferat UZUN,Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Çayır Mera Dairesinden Birim Koordinatörü Türkay KARACA,Samsun Tarım İl Müdürü Kadir GÜVEN, İl Müdür Yardımcısı Nail KIRMACI, Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Şahin GİZLENCİ, TAGEM temsilcisi ve Karadeniz Bölgesi illerinden gelen şube müdürü ve teknik elemanlar katıldı.


Yazan - 13 Mart 2015. Kategori MANŞET, TARIM. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x