Değerli Meslektaşlarım,


 

Değerli Meslektaşlarım,

Bildiğiniz gibi, 18/07/2018 tarihinde TBMM ye sevk edilen bir torba yasayla, sağlık çalışanlarının özlük haklarında bazı iyileştirmeler gündeme gelmiştir. Ancak; her zaman olduğu gibi bu iyileştirmeler hayvan sağlığı alanını ve veteriner hekimleri kapsamıyor.

Veteriner hekim camiası, haklı gerekçelerle bu tasarıya itiraz etti ve çok büyük tepki gösterdi. Türk Veteriner Hekimleri Birliği olarak, Kanun Tasarısının TBMM ye sevkinden itibaren, veteriner hekim odaları ile birlikte yoğun bir çalışma başlattık. Tasarının Genel Kurula gelmeden önce görüşüleceği “Plan ve Bütçe Komisyonu”, Tarım ve Orman Bakanlığı ile yoğun bir yazışma ve görüşme trafiği başladı. Bu çalışmalara meslektaşlarımız da önemli katkı sağladı.

Bu çabalarımız sayesinde, mesleğimizin çalışma şartları konusunda komisyon üyeleri yeterince bilgi sahibi oldu. Ve Komisyon toplantısında memnuniyetle gördük ki; komisyon üyeleri, bu iyileştirmelerin veteriner hekimleri de kapsaması konusunda hem fikirler. Ancak; Plan Bütçe Komisyonunda böyle bir ilave değişikliğin yapılamayacağı belirtilmiştir.

Kanun tasarısı, önümüzdeki günlerde TBMM Genel Kurul’unda görüşülmeye başlanacaktır. Bu görüşmelerde de değişiklik ile ilgili çabalarımız sürecektir.

Bununla birlikte; komisyon başkanı; “Ekim ayında, bu konularda kapsamlı bir düzenlemeye gidileceğini ve bu düzenlemelerde taleplerimizin öncelikli olarak ele alınabileceğini” belirtmiştir.

Millet Vekili meslektaşımız Prof. Dr. Yunus KILIÇ, Tarım ve Orman Komisyonu başkanı olmuştur. Kendileri, bu süreçte bizlere önemli katkılar sağlamış ve bu sürecin takipçisi olacağının sözünü vermiştir. Veteriner Camiası adına kendilerine teşekkür ediyorum.


Değerli Meslektaşlarım,

Bu haklı talebimiz, olumlu olarak sonuçlanıncaya kadar takipçisi olacağız. Ve bu amaçla, gerekirse her türlü yasal ve demokratik hakkımızı kullanacağız. Bundan kuşkunuz olmasın.

Saygılarımla,

Talat GÖZET

Türk Veteriner Hekimleri Birliği

Merkez Konseyi Başkanı


Yazan - 27 Temmuz 2018. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x